Vihervasurit aiheuttivat MILJARDIKULUT suomalaisille

Suomessa asuu 432 000 henkilöä, joilla ei ole Suomen kansalaisuutta

Heidän osuutensa sosiaaliturvan menoista on 6,7 MILJARDIA euroa vuodessa.

Pölodemareille tiedoksi;

6 700 000 000 euroa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuon huijaridemut ovat aiheuttaneet mamukaupoillaan, joihin he kavalsivat verovaroja.

Äänestä

Kaikille menolippu joko kansipaikoilla tai halpalento ei maksaisi montaa kymmentä miljoonaa euroa.

Äänestä
  • Menolippu myös demareille Somaliaan. Heitä ei Suomessa kaivata.

    Äänestä

Älä jaksa tuota valetta toistaa päivästä toiseen.
Persujen valheet ovat niin selkeitä ja asenteellisia kuin olla voi.
Itse olette tuhonneet Suomen taloutta jo 3,55 vuotta ja jälki on todella rumaa ja raatoja on tullut yrityksistä ja ihmisistä ennätysvauhtia ja määrät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa asuu 432 000 henkilöä, joilla ei ole Suomen kansalaisuutta

Heidän osuutensa sosiaaliturvan menoista on 6,7 MILJARDIA euroa vuodessa.

Pölodemareille tiedoksi;

6 700 000 000 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu