Tämän takia Nahom Hagos on saanut jäädä Suomeen raiskaamaan

Anonyymi-ap

65

200

    Vastaukset 65

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Suomessa saatanapalvoja saa kiduttaa uhrejaan vapaasti mutta häntä itseään ei saa lennättää kidutettavaksi.
      Koska suomen valtio vihaa suomalaisia niin se antaa suuremman arvon sadistille kuin suomalaisille uhreille.
      Siksi rukoilen päivittäin suurta tuhoa suomen valtiolle.
      Ymmrätäkää Suomen satanistivaltion PAHUUS!!

      • Anonyymi00004
        UUSI

        päättäjät pelkää, että saavat itse kovia tuomioita niin eivät laadi niitä.


      • Anonyymi00026
        UUSI

        Eritreaakin Suomi auttanut vuosikymmeniä kehitysavulla.

        Kannettu vesi ei kaivossa pysy.


      • Anonyymi00027
        UUSI

        Rikastuttajia ei saa palauttaa.


      • Anonyymi00039
        UUSI

        p uuniin vaan.


    • Anonyymi00002
      UUSI

      Kuitenkaan oikeita uhreja eritreassa suomi ei halua auttaa koska suomen valtio palvoo saatanaa.
      Suomi auttaa vain vaarassa oleva terroristeja ja tuo niitä suomeen harrastamaan raakuuksia.

      Tulkoot KOSTO pian suomen huoravaltiolle!!

      • Anonyymi00013
        UUSI

        Mikäs se valtio on nimeltään, joka ei ”palvo saatanaa”?


      • Anonyymi00029
        UUSI

        Suomi neito huoraa ja maksaa ja kansa kärsii.


      • Anonyymi00079
        UUSI

        Ainakin itse olen sitä mieltä,
        että kyllä se päivä vielä tulee.
        ja ikävä kyllä on itseaiheutettu.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Mites olis kuolemantuomio?

      • Anonyymi00012
        UUSI

        Ei raiskauksista tuomita kuolemaan niissäkään maissa, joissa kuolemantuomio on laillista.


      • UUSI
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Ei raiskauksista tuomita kuolemaan niissäkään maissa, joissa kuolemantuomio on laillista.

        Rikoksentekovälineet valtiolle?


      • Anonyymi00016
        UUSI
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Ei raiskauksista tuomita kuolemaan niissäkään maissa, joissa kuolemantuomio on laillista.

        tähän ei muu tehoo


    • Anonyymi00006
      UUSI

      Vie sen keskelle itämerta ja heittää mereen, kukaan ei tollasta kaipsa, kaloille ruokaa

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Eiköhän Kela tuotakin elätä ja saa vielä eläkkeenki kun ikää karttuu saatana

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Suomalaisuutta tuhoavaan päätöksentekoon taustalla vaikuttavat Fingo-järjestöjen kaltaiset toimijat woke-vaatimuksineen ja yllätys, yllätys Fingon hallituksen puheenjohtaja on Eva Biaudet.

      • Anonyymi00010
        UUSI

        Ullatus


      • Anonyymi00011
        UUSI

        Ryde ottaa tolta tuet pois


    • Anonyymi00014
      UUSI

      Suomessahan näitä on perinteisessä kulttuurissa:

      1.8.2026
      Useista raiskauksista pitkään vankilassa istunutta miestä epäillään nyt törkeästä raiskauksesta. Nelikymppinen mies on ollut vangittuna toukokuusta lähtien rikoksista todennäköisin syin epäiltynä.

      Törkeän raiskauksen lisäksi miestä epäillään törkeästä vapaudenriistosta, huumausainerikoksesta ja pahoinpitelystä. Epäillyt rikokset tapahtuivat Porvoossa viime toukokuussa.

      Rikoksista syytetty mies sai vuonna 2019 seitsemän vuoden vankeustuomion viidestä raiskauksesta sekä kymmenistä muista rikoksista. Vankeusrangaistus päättyi viime keväänä.
      --
      Persujen puolustamaan suomalaista kulttuuria.

      • Anonyymi00054
        UUSI

        Ei kumoa aloitusta 😝
        😁


    • Anonyymi00017
      UUSI

      Tulisi näuttää se Oulun video:
      Stop dont touch me there
      Se auttaa ja tuo rauhan ja ystävyyden.

    • Anonyymi00018
      UUSI

      Kuka määrittelee maan, missä sinne palautettua rikollista uhkaa kuolemanrangaistus, kidutus, vaino, jne...? Vasemmisto, vihreät ?

    • Anonyymi00019
      UUSI

      Kumma että nuo pedot harrastaa Suomessa sitä, minkä takia heitä ei ole turvallista palauttaa kotimaahansa.

    • Anonyymi00020
      UUSI

      Raiskaajaa suojellaan, mutta hänen uhrejaan ei? Kuka vittu noi palatuslait on laatinu? Biudee?

    • Anonyymi00021
      UUSI

      Oma vika kun eivät osanneet helisyttää avaimia

    • Anonyymi00022
      UUSI

      Tavallinen puolustus raiskauksille on se, että kyllä samanikäiset kantasuomalaisetkin raiskaa, sillä raiskauslukuja vertaillaan koko väestöön eikä maahanmuuttajien ikäjakautumaan. Mutta jos vertaillaan 18-40-vuotiaita raiskausrikoksentekijöita samanikäisiin kantasuomalaisiin, niiin silti erot raiskausrikollisuuden määrässä eroavat suuresti toisistaan. Afgaanitaustaisten seksuaalirikostaso on 8-10-kertainen, Pohjois-Afrikka ja Lähi-itä (Esim. Irak, Syyria, Tunisia) 5-10-kertainen ja muu Subsaharalainen Afrikka (Esim. Nigeria ja Gambia) 3-8-kertainen.

      • Anonyymi00049
        UUSI

        Typerys, ei se ole puolustus. Sairasta ajattelua, että raiskauksen täytyy olla hyväksyttävää, koska suomalaismiehet sitä tekevät. Se ei ole. Se on rikos.

        Raiskaajien määrä missä hyvänsä miesryhmässä on silti marginaalinen, onneksi. Raiskaajia löytyy enimmillään muistaakseni noin prosentin verran yliedustetuista ryhmistä. Raiskaus on rikoksista sukupuolittunein, sillä vain yksi sukupuoli tekee liki jokaisen raiskausrikoksen.


    • Anonyymi00023
      UUSI

      Onko sana "Jumala" nykyään kielletty vai miksi kommentti on sensuroitu?
      Satanistinen peto-AI ei enää salli sanaa "Jumala". 😂🤣😂🤣😂

      Olenkin pitkään ihmetellyt Raamatun sanaa "he hoippuvat pohjoisesta itään ja etsivät Jumalan Sanaa, EIVÄTKÄ LÖYDÄ".
      Tulee päivä jolloin kaipaatte totuutta mutta ette enää sitä löydä vaan tuhoudutte pahuuteenne.

      • Anonyymi00050
        UUSI

        Ei ole kielletty. Voit siis rauhoittua.


    • Anonyymi00024
      UUSI

      Tuo pitää laittaa vankilaan odottamaan karkotus päätöstä minne tahansa EUn ulkopuolelle, ei sitä tarvitse eritreaan karkottaa jos se kerran on mahdotonta. Vankilassa voidaan tarjota mahdollisuus poistua maasta vapaaehtoisesti.

    • Anonyymi00025
      UUSI

      Pitäisi tappaa korpilain nojalla. Mieluiten kiduttamalla tai suoralla päälaukauksella jos ei jaksa tuolla kiduspelleilyllä listiä.

    • Anonyymi00030
      UUSI

      Ennen vietiin saunan taakse.

    • Anonyymi00031
      UUSI

      Eikö kukaan ole vankilassa saanut kylmetettyä raiskaajaa.

    • Anonyymi00032
      UUSI

      Ihan onneton korruptoitunut virkakunta. Kaikki pois viralta ja uusiks koko systeemi.

    • Anonyymi00033
      UUSI

      Saunan taa vaan.

    • Anonyymi00035
      UUSI

      Suomi on niin lälly !Aina nipotetaan kaikessa kiltisti ja noudatetaan pykäliä, jotka on jääneet jälkeen aikoja sitten, tehty aikoina jolloin ei vastaavia rötöksiä edes tunnettu. Samaa mieltä ketjussa olevan kirjoittajan kanssa, tekovälineet valtiolle ja jätkä vaikka pakolla lähtömaahansa !

      • Anonyymi00051
        UUSI

        Raiskaukset on tunnettu aivan kaikkina aikoina. Se, miten laittomia ne ovat olleet, on sen sijaan vaihdellut suuresti.


    • Anonyymi00036
      UUSI

      Demlan lakimiehet asialla. Nehän näitä suojelee ja vetoaa vaikka mihin höpinään. Pakolaislaitkin 1951 vuodelta.

      • Anonyymi00037
        UUSI

        Tuomioistuimet on punaviherterroristein läpimärätetty.


      • Anonyymi00052
        UUSI

        Minusta on mukavaa, että joku tahoo estää meillä kidutus- ja kuolemanrangaistuksen ottamisen käyttöön. Minulla kun ei ole lapsenomaista luottamusta oikeusjärjestelmän virheettömyyteen.

        Eikä pitäisi olla kenelläkään muullaan viimeistään tapaus Auerin jälkeen, oli Auerista ja hänen syyllisyydestään tai syyttömyydestään ihan mitä mieltä hyvänsä.


      • Anonyymi00056
        UUSI

        Viimeksi muutoksia turvapaikanhakijoita koskeviin lakeihin on tainnut tulla kaksi vuotta sitten.

        Se, että laki on alun perin tehty jonakin vuonna ei tarkoita, että se olisi käytössä siinä muodossa. Niitä ei kirjoitella huvin vuoksi uudelleen määräajoin, vaan niistä uudistetaan tarvittavia kohtia jatkuvasti.


    • Anonyymi00038
      UUSI

      Eihän sitä paskahousua kotimaahansa tarvitse lähettää. laitetaan venäjälle, jossa pääsee tykinruuaksi.

    • Anonyymi00040
      UUSI

      Ja raiskausko ei ole ihmisarvoa alentava epäinhimillinen kohtelu?....Kun tuo peto taas vapautuu,kenen tytär on seuraava uhri?Olisikohan karkoitus jo mahdollinen jos olisi jonkin päättäjän tytär?...

      • Anonyymi00048
        UUSI

        Kumma ettei suomalaisia "pahiksia" näytä kiinnostavan. Voisivat alan miehinä laittaa näitä tapauksia kylmäksi mutta nähtävästi niitäkään ei kiinnosta kuinka suomalaisia kidutetaan.


    • Anonyymi00041
      UUSI

      Suomi on vieraskoree, vieraanvarainen, aina on kaapissa keksejä vierasvaraksi...arvovierailla ilmainen täyshoito.

    • Anonyymi00042
      UUSI

      Vaaleissa voit vaikuttaa. Tähän asiaan oppositio ei ole vaihtoehto.

      • Anonyymi00046
        UUSI

        Eipä nuo hallituspuolueetkaan näytä saavan mitään aikaiseksi tässä(kään) asiassa.


    • Anonyymi00045
      UUSI

      Eihän ne paskakukot pese edes käsiään koskaan.

    • Anonyymi00055
      UUSI

      Aloittajalla on riemunpäivä. Vakuuttava esimerkki löydetty ⭐️⭐️

    • Anonyymi00059
      UUSI

      Onko mummosi jo uskaltautunut pyykinpesuun 😂😂

      • Anonyymi00065
        UUSI

        Sinusta on jotekin vitsikästä kun suomalaisia vanhuksia raiscataan näiden elukoiden toimesta?


    • Anonyymi00060
      UUSI

      Tuollaiselle elukalle kelpaa lemmikitkin

    • Anonyymi00061
      UUSI

      Koskahan kirjoittaa "true crime" kirjan ja osallistuu Immun podcastiin ja jäähäkki otteluun? Julkkista tuostakin leivotaan kovaa vauhtia.

    • Anonyymi00062
      UUSI

      Suomi voisi maksaa jollekin köyhälle maalle ensin. Ruandalle, että ottaa vastaan tuollaiset tapaukset.

      • Anonyymi00063
        UUSI

        EU:ssa nuo elukat onkin tarkoitus lähettää nuo kolmansiin maihin


    • Anonyymi00068
      UUSI

      Rikoksentekovälineet on tuomittava valtiolle. Ainakaan ei uusi sen jälkeen tätä.

    • Anonyymi00069
      UUSI

      Perustuslain demlalaisen tulkinnan mukaan afrikkalaista Hagosia ei voi palauttaa kotimaahansa, koska hän siellä voisi joutua raiskauksen, pahoinpitelyn, pilkan yms. kohteeksi. Nämä loukkaavat eritrealaisen Hagosin universaaleja ihmisoikeuksia, joita Suomi on sitoutunut noudattamaan.

      • Anonyymi00071
        UUSI

        Demla on kaiken pahan alku ja juuri.


      • Anonyymi00078
        UUSI

        Suomalaisilla ei sitten niitä ihmisoikeuksia näytä olevankaan. Eihän siitä ole kuin vähän päälle sata vuotta kun olimme vielä muiden maiden vallan alla.


    • Anonyymi00070
      UUSI

      aah mode yrittää pakottaa juuri minut rakastamaan noita elukoita. Muut kyllä saavat sanoa mielipiteensä niistä vapaasti mutta kaikki minun viestini poistetaan. En myöskään saa mainita paikan nimeä ellen puhu siitä ylistävästi, muuten viestini poistetaan. Miettikää mikä palsta.

    • Anonyymi00072
      UUSI

      Sijoituspaikka: mielisairaalan suljettu osasto (koppihuone), mikäli ei voida palauttaa. Kyseessä on täysin parantumaton hullu, jota ei pidä päästää vapaaksi!!!

      • Anonyymi00074
        UUSI

        Suomella ei ole varaa tuollaiseen. Jo nyt vankilat täynnä ja pitää uusia rakentaa vaikka tuomioita edelleen lievennetään.


      • Anonyymi00075
        UUSI
        Anonyymi00074 kirjoitti:

        Suomella ei ole varaa tuollaiseen. Jo nyt vankilat täynnä ja pitää uusia rakentaa vaikka tuomioita edelleen lievennetään.

        Joo mutta tälle annettas poikkeavan kova tuomio ihonvärin takia. Eihän kaikkia esimerkiksi valkoihoisia tarvis laitokseen loppuiäksi sulkea.


    • Anonyymi00076
      UUSI

      Vankilathan on alueita jossa uhkaa hengenvaara. Jos kaveri palautetaan vankilaan ja sille sattuu jotain ikävää niin kuka joutuu vastuuseen jos se siellä tapetaan?

      Vai ihan pelleilyäkö on mihin voi ja mihin ei voi palauttaa...

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      442
      1723
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      95
      1156
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      94
      960
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      63
      889
    5. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      43
      793
    6. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      788
    7. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      763
    8. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      123
      763
    9. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      740
    10. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      39
      739
    11. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      61
      707
    12. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      37
      627
    13. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      626
    14. 45
      577
    15. 34
      575
    16. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      562
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      92
      556
    18. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      547
    19. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      50
      522
    20. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      85
      518
    Aihe