Ateistit noudattaa kirjaimellisesti saatanan opetuksia

....ja siitä ateistit ovat tunnettuja!

Ei ole siis mitään järkeä olla ateisti!!!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mistä näkee saatanan opetukset kirjaimellisesti?

Pistähän apukoululainen linkkiä opetuksiin.

Vai tuliko valehdeltua?

Äänestä

Mitenkähän ateistit tosiaan noudattavat Saatanan opetuksia, kun Saatanaa ei edes ole olemassa? Ainoastaan jotkin kiihkouskovaiset kuvittelevat, että Saatana olisi oikeasti olemassa.

Saatana on vain kuvitteellinen pahuuden inkarnaatio, johon projisoidaan omatkin pahat teot, kun esim. uskovainen lankeaa "syntiin".

Ateistina olemisessa on paljonkin järkeä! Jumalien ja saatanoiden kuvitteleminen on pelkkää henkistä höperyyttä.

Äänestä

tarkoitatko kun ei usko aku ankkaan niin uskoo mikki hiireen ?

Äänestä

Kenen opetusta se on, kun itse tosi Jumala on kirottu uhri Jeesuksen nimeen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

....ja siitä ateistit ovat tunnettuja!

Ei ole siis mitään järkeä olla ateisti!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu