Onko Kela tilannut pallot Temusta

Kiinasta, kun suomea ei muka saa suosia, on tämä sairas maa nykyisin. 👋🤣
10<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaksi euroa roskasta.

Äänestä

Äitiyspakkaus pallot siis.

Äänestä

Julkisen sektorin henkilökunta päättää tilauksista sen mukaan kuka antaa eniten lahjuksia.

Äänestä

Kelan on noudatettava Suomen Hallituksen säätämiä lakeja ja tällä hetkellä ne kieltävät asettamasta suomalaista toimittajaa etusijalle, jos vastaavanlaatuista tavaraa löytyy halvemmalla ulkomailta.

Äänestä
  • Kiinasta, Temusta löytyy!
    Miksi se on lisämaksullista suomen kansalle? 👋🤣

    1Äänestä

Miksi ylipäätään suomen kieli on jäänyt englannin jalkoihin! Miksi suomalainen ei ole ylpeä omasta kielestään ja kulttuuristaan? Nuoriso puhuu jopa keskenään englantia mieluummin kuin suomea, liikkeiden nimet ovat englannin kielisiä, firmojen nimet autoissa on mieluummin englannin kielisiä, Suomessa, haloo!
Äitiyspakkauksen vaatteista suurin osa on tehty muualla kuin Suomessa, ja se surkuhupaisa pallo tehty Kiinassa, englannin kielellä.
Pieni Suomi, minne menet?! Jos me emme itse, pienen pieni kansakunta, ole ylpeitä itsestämme, kielestämme, kulttuuristamme, niin hukka meidät perii.

Äänestä
  • Ei maa joka myy aatteensa ja laittaa Helsingin rautatieaseman salkoon Ukrainan lipun, Suomen lipun sijasta ole enää minkään arvoinen. Hävetkää jo siellä Vr:ssä heidän idea tämä oli. 80-luvulla tuosta olisi saanut vankeutta, maan lipun häpäisystä.

    1Äänestä

Laki julkisista hankinnoista edellyttää kilpailutusta.

Eurooppaan menijät hehkuttivat, kuinka kuulema julkinen talous saadaan kuntoon noilla hankintalaeilla, joiden piti lopettaa veronmaksajien rahojen tuhlaaminen.

Sinä aikana kun EU:iin on kuuluttu, on koko ajan ollut kriisi päällä ja julkinen sektori on velkaantunut pahemmin kuin koskaan aiemmin.

Miltä nyt tuntuu, EU:n kannattajat?

Velkajarru on aivan yhtä vaikuttava keino kuin on ollut hankintalakikin...

Äänestä

KELAA johtaa kokoomuslainen ja jälki on sen mukaista.

Äänestä
  • Joko se kok johtaja on selvinpäin....?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kiinasta, kun suomea ei muka saa suosia, on tämä sairas maa nykyisin. 👋🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu