Tähdet 3.11.26

Puolikuu, Jupiter ja Mars Leijonassa! Alkaako sota EU vastaan?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän nuo planeetat aina säännöllisin välein käy leijonan tähtikuviossa ja ainakaan aiemmin ei alkanut sota EU:ta vastaan🤣😂🤣

Äänestä

Onko eurooppa muka leijona?

Äänestä

Antiikin Rooman mytologiassa Jupiter (kreikkalaisten Zeus) oli ylijumala, taivaan, valon ja ukkosen valtias. Hänen mystiikkansa edusti kosmista järjestystystä ja murtumatonta auktoriteettia.
• Symbolit: Salama, valtaistuin ja kotka kuvastivat hänen kykyään nähdä kaikki ja hallita kohtaloa ylhäältä käsin.
• Arkkityyppi: Mytologiassa Jupiter on anteeksiantava mutta voimakas suojelija, jonka puoleen käännyttiin, kun tarvittiin oikeudenmukaisuutta tai suuria onnenpotkuja.

Kuka siis hyökkää leijonan kimppuun ja kuka on leijona?

Äänestä

Lopeta tuon aivottoman paskeen spammaaminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puolikuu, Jupiter ja Mars Leijonassa! Alkaako sota EU vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu