KUTSUISIVAT AVUKSI MUUKALAISLEGIOONAN

US:
Ranska havahtui ”hillittömään väkivaltaan” – Poliisi menetti hallinnan, myöntää ministeri
Kommentti:
Kutsuisivat avuksi Ranskan muukalaislegioonan. Sieltä löytyy toimijoita, jotka eivät otettaan menetä, ja löytyisi poliisivoimistakin, kun vain media, poliitikot ja muut turhakkeet eivät ongelman hoitoon sekaantuisi.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muukalaislegioonan toiminnasta kerrotaan muuten suomalaissyntyien Karl Petersin muistelmissa, joita on julkaistu alun toistakymmentä. Peters oli miehen legioonalaisnimi, suomalaisnimi oli Kyösti Pietiläinen, kotoisin Kotkan seutuvilta, nyt jo edesmennyt.

Äänestä

Legioonaa ei käytetä kotimaassa. Ranskahan ei käyttänyt sitä edes kesällä -40 kuin jotain Norjasta tuotua pataljoonaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

US:
Ranska havahtui ”hillittömään väkivaltaan” – Poliisi menetti hallinnan, myöntää ministeri
Kommentti:
Kutsuisivat avuksi Ranskan muukalaislegioonan. Sieltä löytyy toimijoita, jotka eivät otettaan menetä, ja löytyisi poliisivoimistakin, kun vain media, poliitikot ja muut turhakkeet eivät ongelman hoitoon sekaantuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu