Usa kehuu sotarikollisia

Lastenkaappaajia, siviilien pommittajia, kiduttajia, itsenäiseen maahan hyökkääjiä ja paljon muuta. Tähän tultu!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

AP:Sul on ymmärtämisessä vaikeuksia.

Äänestä

USA onkin Israelin ystävä.
Aiemmin USA liittolaisineen aloitteli rikollisia hyökkäyssotia ja USA ylläpiti kidutusvankiloita 28:ssa maassa CIAn oman ilmoituksen mukaan. Tämä 2000-luvulla ja myös Suomi luetaan USAssa avunantajaksi ja myötämieliseksi avustajaksi (wikipedia Black sites).
Kun USA liittolaisineen aloittaa rikollisen hyökkäyssodan, tappaa suvereenien valtioiden päämiehiä, kaappaa niitä USAan teatterioikeudenkäynteihin, asettaa pakotteita Haagin kv.sotarikostuomioistuimen tuomareita vastaan, asettaa yksipuolisia pakotteita ja kiristää vapaita valtioita niin ne toimet kohtaavat läntisessä arvoyhteisössä vain hyväksyntää mutta jos rikokset ovat liian järkyttäviä niin niistä vain vaietaan.

Olemme arvoisessamme seurassa moraalittomien rikollisten maksavana renkinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lastenkaappaajia, siviilien pommittajia, kiduttajia, itsenäiseen maahan hyökkääjiä ja paljon muuta. Tähän tultu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu