Millaisia sivuvaikutuksia evrasta muille on tullut? Ja millaisia kokemuksia teillä on ko. laastarista? Onko laastari pysynyt hyvin kiinni? Itsellä menossa toinen kuukausi laastarin käyttäjänä. Laastarista olen saanut naamani täyteen näppylöitä ja maha on pömpöttävä/turvonnut. Laastari on pysynyt aikas hyvin paikoillaan, hieman reunat aina irtoilee, mutta hyvin vähän.
evra
käyttäjä
3266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juuh, no mä olen ollu ainakin todella tyytyväinen Evraan. Ensimmäisen kuukauden aikana oli muutamana päivänä pahoinvointia, mutta ei enää sen jälkeen ole tullu muita vaikutuksia. Mutta sivuvaikutukset on paljon yksilöstä kiinni.
Kiinni on pysyny hyvin, vaikka saunassa/suihkussa käy. Uimassakin voi rauhassa käydä, ei se tunnu irtoavan. Tietysti ne reunat on vähän irti ja pikkasen epämukavan näköset, mutta eipä tuo ole silmään liikaa pistäny.
Olen käyttänyt Evraa kolme kuukautta. Ekana kuukautena rinnat aristi ja senkin oon huomannut että finnejä ilmaantuu jonkin verran enemmän. Ite en ole kärsiny enemmistä haittavaikutuksista. Tiedän kyllä ihmisiä, joille on tullut vatsan kovaakin turvotusta laastarista, mutta se on sitten laskenut alun jälkeen.
Pidän laastaria olkavarressa, itselläni kun se ei tahdo muualla pysyä. Pakarasta irtosi kerran kesken viikon ja piti sit laittaa uus tilalle.. Mutta muuten kiinnitys pitänyt tosi hyvin. Sekin on mulle plussaa ettei tarvi muistaa joka päivä, kunhan välillä tarkistaa että on laastari on paikoillaan. Joidenkin mielestähän Evra on vähän hankala (?), mut minä tykkään.
Mäkin käytän evraa ja samalla tavalla mullaki irtoilee reunat vähäsen. eipähän siitä ainakaan oo mitään haittaa vielä ollu. oon käyttäny evraa n. puoli vuotta, ehkä vähän kauemmin. Musta tuntuu et painoa tulee lisää vaikka syö ihan normaalista. päätä on ruvennu jomottamaan aika usein, mut menkkakivut sain evralla pois. Muuten oon ollu ihan tyytyväinen :)