näistä on tullut "normaali" ilmiö, niin usein tätä tapahtuu.
Sai vaan 2 vuoden ja 2 kuukauden muodollisen tuomion.
Ajovuorossa oli Khidhair, joka ei oikeasti edes ollut taksikuski, vaan oli lainannut kaveriltaan taksiauton ja tämän Yango-kuljettajatilin. Eli ihan perusmuotoinen koijaus, jossa ulkomaalaiset myyvät omia taksi- tai Wolt-vuorojaan maanmiehilleen.
Sai vaan 2 vuoden ja 2 kuukauden muodollisen tuomion.
Ajovuorossa oli Khidhair, joka ei oikeasti edes ollut taksikuski, vaan oli lainannut kaveriltaan taksiauton ja tämän Yango-kuljettajatilin. Eli ihan perusmuotoinen koijaus, jossa ulkomaalaiset myyvät omia taksi- tai Wolt-vuorojaan maanmiehilleen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Ketjusta on poistettu 1 viesti..." Miksi ? Kysyikö , kauanko tämä ensikertalainen oikeasti on "kiven sisässä" ? Vai uteliko tuomion muuttumisesta ehdolliseksi , "kunniakansalaisesta" kun on kyse ?
Puolet istuu, siinä se.
Onneksi Suomihuoran oikeuslaitos tuhoutuu pian.
Tuovat oman maansa korruptoituneet lakinsa Suomeen ja tämä asiantila jatkuu Suomessa suomalaisten suvakki-idioottien myötävaikutuksella monikultturisuusideologiaa käyttäen.
Jokainen huolestunut voi lukea itsensä ensin ylioppilaaksi, sitten hakea yliopistoon opiskelemaan oikeustieteitä ja hankkia tuomarin pätevyyden. Sitten pääsee jakamaan kovempia tuomioita. Ei asiat muuten parane.
Kyllä se muuttuu kun tuomio tulee taivaasta ja suomivaltio katoaa maanpäältä.
Sulle putoaa taivaalta ämpäri päähän.
2 viestiä sensuroitu koska mainittiin että laki ei ole sama kaikille, eli totuus sensuroitiin.
Kyydittävä oli kyllä taatusti humalassa, joten..
Koko uutisointi lähtenyt ihan väärälle suunnalle. Ei kerrota että humalaiset asiakkaat itse ehdottelevat kuskeille mitä sairaimpia tapoja kuitata matkalaskun. Pukeutuvat kireisiin ja läpinäkyviin vaatteisiin joista jöpöttävät nännit vilkkuvat lävitse ja roiskeläppä minihameisiin. Ainoastaan HS on pystynyt uutisoimaan aiheesta ilman rasistista virettä. Lukekaa tämä niin tiedätte kuka ahdistelee ja ketä. https://www.hs.fi/helsinki/art-2000012368913.html
Luuletko yhdellä jutulla tekeväsi tyhjäksi satanistiterroristien teot?