Ei ole varaa ostaa täydellä hinnalla kun persut nostivat ruoan hintaa. Missä on halpaa ruokaa pääkaupunkiseudulla?
Mistä halpaa ruokaa?
Anonyymi-ap
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On joitain vasemmiston järjestämiä avustuspisteitä joissa ruokaa jaetaan hädässä oleville jopa veloituksetta. Ihme ja kumma perskokkareilla ei ole yhtään tällaista paikkaa. Olen miettinyt että miksei ole, ja tullut siihen johtopäätökseen, että se johtuu heidän poliittisesta suuntauksesta jossa ei kuulu hädässä olevia kanssaihmisiä tällä tavalla auttaa.
Dyykkaaminen on ympäristöystävällinen teko. Eikä ruoka maksa mitään.
Liftaa tänne maalle, ei sun raasun paikka ole Hesassa. Täälä saat ruokaa ja katon päällesi öisin.
Kerää marjoja tuosta männiköstä ropposen täyteen niin emäntä antaa perunasoppaa ja saat meitin saunas loikoilla pesun jälkeen lämpimässä.
Kaupassa.
Muutama vuosi sitten suomalaisten tuloista vain 11% meni elintarvikkeisiin. Nyt asuntojenkin hinnat ovat laskeneet ennätysalas tuloihin verrattuna.
ei kai kaurahiutaleet mitään maksa ja 2kg vhnäjauhopussin taas saa 0,84e