Ruotsista saadaan osaamista sote-asioihin. Siellähän tehdään aina kaikki paremmin. Jos ei muuta niin viedään potilaat ja vanhukset Uumajaan.
Lue aiheesta tarkemmin linkistä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7bfeea8f-b2a2-4c67-9374-42f46130f42e
Lue aiheesta tarkemmin linkistä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7bfeea8f-b2a2-4c67-9374-42f46130f42e
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paljon ennemmin lähden Uumajaan kuin Kauhavalle.
ensin vaihto pohjanmaan sote piiriin jossa on jo huippu osaaminen verrattuna tähän meidän sotkupiiriin joka on hävittänyt kaikki rahat, vaihdon jälkeen on helppo yhteistyö uumajan ja vaasa välillä laivalla tai lentokoneella.
Ennen mekin oltiin ruotsalaisia. Saatanan ryssät pilasi senkin. Nyt ollaan aina Ruotsia jäljessä ihan kaikessa. Bolsevismin vahingot ovat käytännössä korjaamattomia
Lapualla tää ryssäisyys näkyy monessa asiassa. Piittaamattomuus ja hälläväliä ajattelu näkyy joka paikassa. Sekä venäläinen kateus, eli ei pistetä paremmaksi kuin naapurilla, vaan särjetään ja rikotaan ja hihitellään sitten seläntakana.