Kaarinankatu

Olipa aika pommitalo ulosmitattu iso omakotitalo Kaarinankadulla jokapaikas hometta ja putkistot vuotaa
16218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Katariinankatu, kenen rakentama mörskä? Kuka omistaja?

Äänestä

Kovan luokan bisnesmiehen talo Oikeen ameerikan mallinen palatsi.

Äänestä

Päätit täällä raportoida siitä

Äänestä

Tyhjän päiväinen juttu.🤮

Äänestä

Ihan tavallinen komia omakotitalo. Mahtava piha.
Rakentaja kans kiinnostaa

Äänestä

Melkoinen miljoonapalatsi.

Äänestä

Aikamoisia asukkia ollut, että saa talon tuohon kuntoon

Äänestä

Sarajärven entisiä bisnes kumppaneita, oli myös SJK:n touhuissa aiemmin mukana.

1Äänestä

Meni omat ja firman rahat sekasin tällä hemmolla? Nätti akka siinä talos asui…huh

1Äänestä
  • Vilunkipeli ei kannata, materiaalin lisäksi lähtee myös nainen.

    Äänestä

Vaikee myytävä kun on tuhansia tarjolla.

Äänestä
  • Sielä kai asutaan kun oli huonekalut ja vaatteet lojumassa joka nurkassa.
    Aika huonosti on siivottu ja kamaa ihan vitusti kaikkialla.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sielä kai asutaan kun oli huonekalut ja vaatteet lojumassa joka nurkassa.
    Aika huonosti on siivottu ja kamaa ihan vitusti kaikkialla.

    Epäilen ettei tuossa tilanteessa siivous oo ekana mielessä. Muutto hässäkkä

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sielä kai asutaan kun oli huonekalut ja vaatteet lojumassa joka nurkassa.
    Aika huonosti on siivottu ja kamaa ihan vitusti kaikkialla.

    Oli tullut äkki lähtö, hyvä jos kengät ehti laittaa jalkaan.

    Äänestä

Ei ole laiskoista "hienohelmoista" koskaan talon pitäjiksi, mutta ulospäin täytyy näyttää prameaa ettei kasvot mene

Äänestä

Hamstrattu niin paljon turhaa tavaraa, kaikki tasot ja paikat täynnä. Olisi hyvin ahdistavaa asua tuollaisessa huushollissa. Onkohan hamstraussyntrooma vai impulssikontrollin häiriö vaiko vain näyttämisen tarve ( koska mä voin ) ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olipa aika pommitalo ulosmitattu iso omakotitalo Kaarinankadulla jokapaikas hometta ja putkistot vuotaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu