Katso video niin ymmärrät paremmin mikä Makwan on?

Uskaltaisiko sinä katsottuasi videon 160 cm naisena kertoa ja tehdä rikosilmoituksen heti?

https://youtube.com/shorts/uK0vPvBiQts?is=NbdUZ8dqWmkFP_Uh


Ymmärrän hyvin miksi Mira Luoti uskalsi kertoa ja teki rikosilmoituksen asiasta vasta nyt.
1799
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Useat nyrkkeilijät nallekarhuja. Poliisia ei kutsuttu, eikä rikosilmoitusta. Mentiin vaan kotiin. Kuitattiin 3 000 euroa ja that's it.

Äänestä
  • Shokissa ihminen ei käyttäydy kovinkaan järkevästi

    On hyvin yleistä että raiskattu menee esimerkiksi töihin normaalisti raiskauksen jälkeen.

    1Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Shokissa ihminen ei käyttäydy kovinkaan järkevästi

    On hyvin yleistä että raiskattu menee esimerkiksi töihin normaalisti raiskauksen jälkeen.

    Häntä ei raiskattu!

    1Äänestä

  • Sorry ei biografia. Ei silla SNL tai SANL kilpailukirjoja. Eli nyrkeily liittojen lisensejä. Vaan vapaaottelijain jotain

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sorry ei biografia. Ei silla SNL tai SANL kilpailukirjoja. Eli nyrkeily liittojen lisensejä. Vaan vapaaottelijain jotain

    turkkilainen katutappelija?

    näitä riittää 10 miljoonan asukkaan Istanbulissa...?

    Äänestä

Uhkailemalla saadaan ihmiset pelkäämään.

Uskalla puhua ja kertoa. Sinua kuunnellaan ja tuetaan.

2Äänestä

Näin se se menee. Miten makwan eroaa taksikuskeista. Ei mitenkään.

Äänestä
  • Persujen hoviasianajaja Kari Uoti puolustaa Makwania.

    Perussuomalaiset ovat pyytäneet Makwania liittymään Perussuomalaisiin.

    Uran jälkeen...

    Taitaa ura olla katkolla jos tuomio tulee...

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Persujen hoviasianajaja Kari Uoti puolustaa Makwania.

    Perussuomalaiset ovat pyytäneet Makwania liittymään Perussuomalaisiin.

    Uran jälkeen...

    Taitaa ura olla katkolla jos tuomio tulee...

    Haha sitä ole koskaan pyydetty eikä edes ajatella. Ja sehän ei oo edes Suomessa Suomalainen. Voi olla kansalainen muttei Suomessa Suomalainen. Näkeehän sen ja solea haistaa

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Haha sitä ole koskaan pyydetty eikä edes ajatella. Ja sehän ei oo edes Suomessa Suomalainen. Voi olla kansalainen muttei Suomessa Suomalainen. Näkeehän sen ja solea haistaa

    Laura Huhtasaari pyysi liittymään puolueeseen.

    Laura Huhtasaari on kyllä persu.

    Äänestä



  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Laura Huhtasaari halusi Makwan Amirkhanin PSn ehdokkaaksi.

    Selittänee pitkälle sen miksi persusto puhkuu niin kiivaasti Luotia vastaan.

    https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kurditaustaista-vapaaottelijaa-kosiskeltiin-perussuomalaisiin-ollaan-kiitollisia/5306340

    Oikeustieteen tohtori ja varatuomari Kari Uoti tunnetaan julkisuudessa perussuomalaisten ”hovijuristina”. Hänellä on pitkä historia puolueen ja sen avainhenkilöiden oikeudellisena neuvonantajana ja avustajana.
    Yhteydet ja keskeiset roolit perussuomalaisten kanssa:
    • Puoluejohdon neuvonantaja: Uoti on toiminut perussuomalaisten puoluejohdon juridisena neuvonantajana esimerkiksi puoluekokouksiin liittyvissä juridisissa kysymyksissä.
    • Ministerin avustaja: Hän toimi perussuomalaisten sosiaali- ja terveysministeri Hanna Mäntylän oikeudenkäyntiavustajana vuosina 2015–2016.
    • Medianvapauden ja kunnianloukkausten arviointi: Vuonna 2015 perussuomalaiset pyysi Uotilta alustavaa juridista arviota siitä, olivatko julkisuudessa puolueesta esitetyt kirjoitukset täyttäneet kunnianloukkauksen tunnusmerkistön. Puolue selvitti Uotin avulla mahdollisuuksia ajaa juttuja oikeudessa.
    • Ulkoministeriö-kiista (2014): Uoti laati perussuomalaisten toimeksiannosta selvityspyynnön ulkoministeriölle ja ulkoministeri Erkki Tuomiojalle liittyen virkamiehen esittämiin muukalaisvihaväitteisiin.
    Ajankohtainen yhteys julkisuudessa:
    Lokakuussa 2026 Uoti nousi otsikoihin toimiessaan vapaaottelija Makwan Amirkhanin oikeudenkäyntiavustajana jutussa, jossa asianomistajana on laulaja Mira Luoti. Uotin oikeudessa esittämät kommentit herättivät laajaa someraivoa ja poliittista keskustelua.

    Äänestä

Sillä on kaxois olento . Löytyy Turkista apina häkistä

Äänestä
  • Todella pelotta tyyppi.

    En ihmettele että syytetään pakottamisesta seksu....

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Todella pelotta tyyppi.

    En ihmettele että syytetään pakottamisesta seksu....

    Perussuomalaiset pyysi liittymään Perussuomalaisiin.
    Saisi vihervassarit hiljaisiksi.

    Äänestä

Älä viitti jakaa valheita.Mira Luoti on ihan itse sepittänyt koko sadun. Kato sä video seuraavalta aamulta tän väitetyn yön jälkeen. Nauraa kikattaa Makwanin vieressä tarjoo disäreittään,kuuntele sen juttua...ei mätsää siihen et jotain ois ollu. Valehtelee.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskaltaisiko sinä katsottuasi videon 160 cm naisena kertoa ja tehdä rikosilmoituksen heti?

https://youtube.com/shorts/uK0vPvBiQts?is=NbdUZ8dqWmkFP_Uh


Ymmärrän hyvin miksi Mira Luoti uskalsi kertoa ja teki rikosilmoituksen asiasta vasta nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu