Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Jos maksullista Seksiä Suositaan,

näille palveluntuottajille
on
laillisesti

järjestettävä

eläke-edut, sosiaaliturva, vuosilomat, työaika, työterveyshuolto

Muuten -- En kannata :/
3426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomessa prostituoituja syrjitään pakkoyrittäjyydellä: On laitonta toimia toisen palveluksessa ilotyttönä.

Kuitenkin muissa ammateissa toisen palveluksessa palkkatyön tekemistä pidetään ihan normaalina, jopa kannatettavana asiana.

(YK:n ihmisoikeuksien julistus muuten takaa jokaiselle oikeuden valita itse vapaasti ammattinsa.)

Äänestä

vuosiloma pillun antamisesta vai? hah hah. Johan sitä saa pitää lomaa muutenkin 2kk jos haluaa koska vaan.

Olet vaatimassa bordellia suomeen. Se on viestisi sisältö. Olisit sen kirjoittanut suoraan etkä kiertäen.

Äänestä
  • Hieno idea tuollaiset intiimipalveluyritykset! Vai eikö miehille saisi tuottaa palveluja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EII.en kirjoitti:

näille palveluntuottajille
on
laillisesti

järjestettävä

eläke-edut, sosiaaliturva, vuosilomat, työaika, työterveyshuolto

Muuten -- En kannata :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu