Tässä linkissä on paljon hyviä juttuja harjoittelusta ja ravinnosta:
http://www.evolution24.com/showpage.asp?id=3532
Näillä eväillä tulee tuloksia...
http://www.evolution24.com/showpage.asp?id=3532
Näillä eväillä tulee tuloksia...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ravinnosta: http://www.sportmixer.fi/Ravinto_opas_lukuversio.pdf
Mainitsemassasi linkissä oleva teos kannattaa ihan ostaa omaksi, ei maksa paljoa.
poikkeaako vielä tosta pdf versiosta?
Luulisin, että pahin tiedonjano urheilijan ravinnosta saadaan tyydytettyä useiksi kuukausiksi (vuosiksi) hankkimalla teos multimedia CD:nä. Siihen on kätevästi linkitetty yli 4000 sivua ravintotietoa (mikäli nyt välttämättä haluaa sen tiedon tulostaa), eikä tuota määrää tulla takuulla koskaan julkaisemaan paperi- eikä nettiversiona. Pistän kohta jakoon uuden version netissä vapaana saatavasta versiosta.
Kirja kannattanee hankkia myös sillä se kulkee kätevästi mukana tietoteoksena kun käyt kirjastossa, kuntosalilla tai kun vierailet lisäravinnekauppiaan luona. Kohtele kuitenkin kauppiasta hellästi, hänkin on pelkästään kauppamiehenä liikkeellä eikä millään tiedä kaikkea ravinnosta vaikka ammattiylpeys saattaisi muuta viestittää. En minäkään tiedä kaikkea, sen myönnän rehellisesti.
christer
sisältö erosta en osaa sanoa mutta kirja on mukavampi lueskella kuin päätteeltä tavata, kirja on helpompi ottaa ruokapöytään tai vessaan mukaan, myöskin kirjoittaja saa pienen palkkion työstään.