Eläköön Irakin vastarinta!

Hieno homma, että jälleen kerran amerikkalaiset terroristit saivat maistaa omaa lääkettää Irakissa; väkivalta synnyttää väkivaltaa.
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysyisin vain näin ihan nätisti, että mikä ihmisten kuolemassa on hienoa?

Ajatteletko niin myös Saddamin uhrien kohdalla?

Äänestä

arabiterroristit hyökkäävät Irakin kansan vapauttajaa vastaan ei siinä mitään iloittavaa ole, jos ei sitten vihaa Yhdysvaltain lisäksi myös Irakilaisia.

Se on vaan ihmetyttävää kuin ne "kasarmeissaan piileskelevät pelkurit" kuten palstan pro-terrosisti punikit heitä kutsuvat voivat ajaa tienvarsimiinaan?

Vai oliko se tie sitten siellä kasarmialueella, no tuskin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hkikundi kirjoitti:

Hieno homma, että jälleen kerran amerikkalaiset terroristit saivat maistaa omaa lääkettää Irakissa; väkivalta synnyttää väkivaltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu