Kolopesijähavainto!

Näin kolopesijän! Juuri äsken! Kylpyhuoneessa!
14529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

harvinaisuus varmasti:o))

Äänestä

...hmm.mikähän se mahtaa olla sun tyttöystäväs tai vaimos vai ja oliko alastikkin..

Äänestä

tavaton. näitkö todellakin! uskomaton tapaus. Lähetä kuva sähköpostiin osoite: @@@.kolo.kolonet. niin tutkin tapauksen filosofisen tarkasti. Nimittäin epäilen aidon kolonpesijän olleen liikkeellä tähänaikaan vuorokaudesta.. täytyy olla feikkikolon pesijä!

Äänestä

Enhän se ollut kuin minä hinkkaamassa Hegulia.

Äänestä
  • ...Mo sehän sitten selittikin kaiken...hauskoja pesu hetkiä:)

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    ...Mo sehän sitten selittikin kaiken...hauskoja pesu hetkiä:)

    Kylpä hyvää juttuu lentää täällä ;P

    Äänestä

Laji ei ole todella harvinainen,sillä sitä tavataan kyllä useissa talouksissa.Se kuuluu, ei ilmassa lentävään lintulajistoon.Talouteen pesineenä se on yleensä sijoittunut makuuhuoneeseen ja on siellä pesänrakennuspuuhissa.Ravinnokseen se yleensä saalistaa osia miehistä ,mutta kuitenkin vahingoittamatta miehen egoa.Lintulaji tunnetaan myös toisella nimellä joka on vällykäärmeen metsästäjä.

Äänestä

Lintulajia on tavattu aina Suomessa,eikä ole harvinainen. Se kuuluu,ei lentäviin lintulajeihin ja tavataan useimmiten makuuhuoneessa pesänrakennus puuhissa.Ravinnokseen se käyttää osia miehestä,kuitenkaan vahingoittamatta miehen egoa.Lintu tunnetaan myös nimellä,vällykäärme.

Äänestä
  • Ei ollu tarkotus toistaa,mutta kun eka oli jääny jonnekin atmosfääriin,kunnes löysi oikean kohteen.

    Äänestä

  • ..täh.. lintu nimeltä vällykäärme??

    Äänestä

  • jeejees kirjoitti:

    ..täh.. lintu nimeltä vällykäärme??

    Lukaseppa edellinen,jossa kolopesijän oikea nimi tuli oikein;vällykäärmeen metsästäjä!!!

    Äänestä

Patahaukka. Vaikee sanoo kun nuo tuntomerkit oli noin vähäiset.

Äänestä

1.Lintu esim. valkoselkätikka (epätodennnäk.)
2.Nainen esim. kylvyssä (todennäk.)
3.Joku "vehje" joka mielellän "pesii" kolossa
4.Hiiri jolla on pesä hiirenkolossa

Lisää vaihtoehtoja?

Äänestä

lähetä piipparilla viesti;tullaan kaikki sinne!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-luontomies- kirjoitti:

Näin kolopesijän! Juuri äsken! Kylpyhuoneessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu