Hyvä meininki eilen

säät suosivat ja Kauppatorin parkissa poikkesi taas paljon kalustoa. Häijyimmästä päästä punainen '72 ? avo Vette 454 blowerilla.
Muitakin kompressorilla varustettuja bilikoita oli liikenteessä, musta '70 Charger 426 HEMI blowerilla.
Plus lukuisa määrä viimeisen päälle duunattuja siipiniekkajenkkejä, Mopar- ja Ford -kalustoa. Kaikille jotain näkemistä. Kuvattavaa ja filmattavaa riitti. Asiallista meininkiä !
3476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sanohan että onko tolla vain tyyliin V8 jenkkejä vai löytyykö jokosta näitä eurojenkkejäkin ? siis jotain V6 tai vaikka vaan 4 pyttystä ?

Äänestä
  • kalusto etupäässä amerikkalaista; kalustoa 30-luvulta alkaen. Hesassa useita paikkoja, jonne kalustoa kerääntyy: Corvetet Olympiaterminaalin parkkikselle, Kaivarissa p-paikalla muutaman kymmentä autoa. Ja sitten tämä Kauppatori; siellä käy poikkeemassa ja parkissa luluisa määrä kalustoa. ( Caddy, Mustangit, Moparit ). Veekasilla varustettuja näyttävät ja kuuluvat olevan. Itellä on 60-lukuinen 2d Caddy.
    90-luvulla oli vanhan jäähallin p-paikka suosiossa. Suosio laantui, kun alkoivat rahastaa parkikselle ajosta, jotain 10-20 mk. Ja sitten paikalle tuppasi teiniörveltäjät pussikaljoineen sekoilemaan ja särkemään pulloja. Kaikki hiemankin hienommat autot alkoivat karttaa ao. paikkaa. Nykyisin, vanhan jäähallin parkkisella cruisin-iltana, polttavat eurokinnerit ja LADA:t ! rengasta niin helevetisti. Ja katsojilla niin mukavaa, että.

    Äänestä

Olikohan se tsarkkeri varmasti -70 ?
-71 on hemillä, -69 lienee nelinelikymppisellä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stadi cruisingissa. kirjoitti:

säät suosivat ja Kauppatorin parkissa poikkesi taas paljon kalustoa. Häijyimmästä päästä punainen '72 ? avo Vette 454 blowerilla.
Muitakin kompressorilla varustettuja bilikoita oli liikenteessä, musta '70 Charger 426 HEMI blowerilla.
Plus lukuisa määrä viimeisen päälle duunattuja siipiniekkajenkkejä, Mopar- ja Ford -kalustoa. Kaikille jotain näkemistä. Kuvattavaa ja filmattavaa riitti. Asiallista meininkiä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu