pillereitten

elikkäs aloitin pillerit pitemmän tauon jälkeen viime tiistaina, ja vielä nytkin tulee vuotoa.. yleensä menkat on kestäny noin 5 päivää, eli alkaa ottaa kaaliin ko vieläki vuotaa. onko tää ihan normaalia?
1233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se johtuu vaan siitä, että oot alottanu pitkän tauon jälkeen pillerit, keho ei ole vielä tottunut niihin. Toiminnan pitäis tasoittua 3kk:ssa. Tiputtelua voi olla vielä 7pvän tauon jälkeen, mutta kärsivällisyyttä, kyllä se siitä tasaantuu ja vuotopäivät vähenee. Ehkäisyteho on tietenkin yhtä hyvä vaikka keho ei vielä ole pillereiden tahdissa mukana:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloituksesta kirjoitti:

elikkäs aloitin pillerit pitemmän tauon jälkeen viime tiistaina, ja vielä nytkin tulee vuotoa.. yleensä menkat on kestäny noin 5 päivää, eli alkaa ottaa kaaliin ko vieläki vuotaa. onko tää ihan normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu