mitä tekisin?

miina

kuten aina sanotaan että vanha suola janottaa jotenkin tuntuu että tämä sanonta pitää paikkansa kohdallani mutta mitä teen kun kuitenkin olen onnellisesti yhdessä rakkaani kanssa ja kuitenkin ikävöin entistäni vaikka hän kohteli minua huonosti. elämä oli yhtä tuskaa hänen kanssaan mutta kaipaan hänen ääntä hänen vartaloaan hänen katsettaan.. mutta kun ajattelen että sotkisin nykyisen suhteeni entisen takia joka kuitenkin kohteli minua huonosti tunnen heti pääkipua mutta en oikein osaa elää tässä suhteessa vaikka rakkaani sanookin kaikkea ihanaa ja kohtelee minua kuin prinsessaa mutta jokin kuitenkin vain mättää ehkä se jokun mättää päässäni mutta miten saan se pois ajatuksistani ja pystyisin naúttimaan elämästä edes jommankumman kanssa? auttaisitteko minua?

4

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kimble

      mä tiedän tohon sun juttuun ratkasun..paluuta vanhaan..ei kannate edes miettiä! mut jos et nykyistäkään kohtaan tunne sellasta suurta rakkautta tai sitä jotain..niin sinuna mä unohtaisin molemmat ja heittäytyisin sinkuksi joksikin aikaa..kuullostaa ehkä tyhmältä..mutta toimii!!!

    • lover

      mulla on ollu ihan sama tilanne ja mä meinasin sotkee kaiken sen takia!! sun pitää päättää et kumpi on mukavampi ja kumman kaa sä haluisit olla ja viettää aikaa. sä saatat päätyä siihenki tulokseen et sä et tiiä/molemmat. yritä olla sen sun entisen kaa hyvä frendi niin sekin saattaa auttaa!! mä rupesin oleen sen mun entisen kaa kaveri niin sit mun ei enää tehny mieli alkaa oleen sen kaa!!
      koita pärjätä!!!
      hubaisaa kesää!!
      t:lover

    • Exään edelleen rakastunut..

      Mulla on ihan sama ongelma.. tai siis oli.
      Rakastin entistä, joka sitten tuhos mun ihanan, unelma suhteen.. Joten neuvon: Älä jätä kundias, vaan yritä unohtaa exäs nykyses avulla.. Niin ois munki pitäny tehdä.. Mut, ei kai tehtyä saa tekemättömäx.. Yritä jaxaa..

    • keiju

      tiedän että tämä on vaikea tilanne. Päässä pyörii monta eri asiaa. Et haluaisi satuttaa kumpaakaan jätkistä, mutta TEE NIIN KUIN SYDÄMESI SANOO!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      317
      7424
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      66
      2146
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      175
      1827
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      16
      1362
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1277
    6. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1231
    7. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      169
      1210
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      54
      1146
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1071
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1019
    Aihe