Ymmärätkö?
Mitä maailman menoa se on jos keskustellaan sisäpolitiikkaa joka kaikenlisäksi omaa sairaita piirteitä. Tälläkin hetkellä moni komukka on peukut pystyssä, toivoo discoverin räjähtävän ilmakehään saapumisen hetkellä. Vain, että pääsevät sanomaan, ei ne amerikkalaiset osaa mitään. Amerikka on paska maa ja blaa blaa blaa. Juuri silmittömän USA vihansa takia he antavat oman maansakin mädättyä. Ei ole väliä vaikka monikulttuurisuus tuhoaisi Suomen hyvinvoinnin, kunhan vain amerikkalaisilla menisi huonosti.
Koittakaa nyt punikit tajuta Venäjä ja Yhdysvallat, entiset viholliset ovat ystäviä nykyisin. Putin ja Bush samat päämäärät. Te kommunistit olette yhtä vihattuja joka paikassa, teitä ei enää tarvita.
Ellei aihe koske Amerikan vastaisuutta niin se on heti aiheeton vai? Kyllä tämä palsta on naurettava komujen leikkikenttä, onneksi Saqqe on moderaattori paikallaan.
Kommareiden leikkikenttä.
8
709
Vastaukset
- national
Oli mahtava kuulla uutisissa kuinka Putin luotsaa Venäjää länsimaiseen avoimeen demokratiaan. Punikkien olisi aika ymmärtää, että heistä on jo aika jättänyt. Nationalismi on päivän sana.
Britit pelastivat sukellusveneen miehistön ja turhilta ihmishengen menetyksiltä vältyttiin. Suomalaisilla punikeilla oli tukalat oltavat. Kymmenen uutisia ei viitsitty enää katsoa, olisi joutunut saman jutun katsomaan uudelleen?- suomalainen*
Oikein ymmärrettynä nationalismi on oikein hyvä aate.
Nationalismi ei ole suvaitsemattomuutta muita kansoja kohtaan.
Katsokaa, mitä juuri nationalismi yhdistettynä imperialismiin on saanut aikaan 1800-luvulta lähtien!
1.Maailman sota
2.Maailmansota
3.Jugoslavian hajoamissodat
4.Neuvostoliiton hajoaminen
5.Tsetsenia
- joo.
ovat jämähtäneet 70-80-luvuille, kylmän sodan aikakauteen. Heille on opetettu, että Neuvostoliitto oli hyvä ja USA paha. He eivät kykene uudistamaan ajatteluaan.
- suomalainen*
Juuri "nationalistit" ovat niitä jotka ovat jämähtäneet menneisyyteen.
Jostain syystä Aatu on heidän suurin idolinsa, vaikka eivät sitä suoraan tunnustakaan. - wwwnational
suomalainen* kirjoitti:
Juuri "nationalistit" ovat niitä jotka ovat jämähtäneet menneisyyteen.
Jostain syystä Aatu on heidän suurin idolinsa, vaikka eivät sitä suoraan tunnustakaan.Minun mielestäni kyseessä oli mielenvikainen ja sairas äijä.
noi punikkijutut on lähtöisin?? kannattaisi lukea muutakin kuin kansakkismielisten nettisivuja...
- viljalti
>Kommareiden leikkikenttä.
wwwnational<
luetun ja muitakin käsitys- ja sisältövaikeuksia, mutta lauseen >Putin ja Bush samat päämäärät.< todistaa mainiosti tämä Yukosin tapaus!
Taitaa olla tuo viimeisessä lauseessa mainittu henkilö sinun "sukulaisiasi tai ainakin aatetoveri"?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3998656Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1683001- 151383
- 761028
- 681017
- 26961
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61933- 55923
- 65870
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73864