Syttyykö suomessa sota?

???

Olen lukenut monia profetioita siitä kuinka Venäjä aloittaisi sodan Suomea vastaan.
En tiedä tästä, mutta olen nähnyt myös itse unen, kuinka Venäjä hyökkäsi kuin tyhjästä Suomeen.
Nyt ihan viimeisen vuoden aikana Venäjä on todella useita kertoja tehnyt raja-loukkauksia...Suomi suhtautuu näihin nyt jo närkästyen. Tänään radiossa puhuttiin että jossain vaiheessa Suomi turvautuu jo EU:n puoleen...siinä vaiheessa tuli mieleen se yksi profetia jossa "suomen lippu yritti turvata EU:hun, mutta EU ei pystynyt auttamaan suomea."
Mitä tapahtuu seuraavaksi...yrittääkö venäjä taas vain ärsyttää suomea jotta saisi "hyvän syyn" aloittaa sodan?
Aika sekopäistä jos se sota oikeasti tulee...

14

2346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höperehtimisistä noissa Suomen sotaan joutumisen peloissa on kysymys.

      Entiset kommunismin jättiläiset ovat siirtyneet markkinatalous systeemeihin
      jo aikoja sitten.

      Useimmat "profetiat" ovat alitajuisia mielen hämärätiloja.
      Yhteys tämän päivän reaalimaailmaan on hämärtynyt.

    • Joku(Se alku.....)
    • alkup.raimo

      Raamatunturkijat muistuttivat 1960-1970-luvulla aika ajoin, että Googin sota alkaa Pohjolassa...nykysuomalaisissa Raamatunkäännöksistä ei selviä se, mitä vanhemmissa ja mm. englanninkielisissä on mainittu, nimittäin: Jumala palauttaa Googin Pohjan perillä ja nostaa Israelin vuorille..

      Arkkipiispa Gustaf Johanssonin kerrotaan olleen Turun Tuomiokirkossa aikoinaan arkkienkeli Mikaelin puhuttelussa ja enkelin viesti oli: Suomeen tulee miekan kärki, puoli miekkaa ja vielä koko miekka...Asiaa on tulkittu siten, että kärki oli vapaussota-kansalaissota, puoli miekkaa olisi ollut talvi-jatko-lapin sota ja vielä olisi suurin sota eli koko miekka tulossa..

      Nivalalainen W.Vuolle sai profetian 1939, jonka mukaan mm. ne ihmiset, jotka näkivät Tornion mainihhousun ja Rovaniemen hävityksen, näkevät vielä kolmannen maailmansoda, jossa ei enää ole voittajia. Se alkaa Lähi-Idästä ja on välttämätön Jumalan vihan leppymiseksi synnin tähden. Italiast amenee puolet ja Brittein saaret kokonaan ja kun noustaan maihin Suomessa, Porin edustalla ja taistellaan niin, että pellon ojat verta lainehtivat, alkaa sota olla lopuillaan..


      Jumala tietää...Herra armahda meitä!

      • Tuntematon

    • Atte Ateisti

      Tässä sinulle profetioita, mitä tulee tapahtumaan, kun Suomea vaino joskus koittaa:

      "Siitä suuttui Väinämöinen,

      jopa suuttui ja häpesi.

      Itse läksi astumahan

      rannalle merelliselle.

      Tuossa loihe laulamahan,

      lauloi kerran viimeisensä:

      lauloi vaskisen venehen,

      kuparisen umpipurren.

      Itse istuvi perähän,

      läksi selvälle selälle.

      Virkki vielä mennessänsä,

      lausui lähtiellessänsä:

      "Annapas ajan kulua,

      päivän mennä, toisen tulla,

      taas minua tarvitahan,

      katsotahan, kaivatahan

      uuen sammon saattajaksi,

      uuen soiton suorijaksi,

      uuen kuun kulettajaksi,

      uuen päivän päästäjäksi,

      kun ei kuuta, aurinko

      eikä ilmaista iloa."

      (Kalevala, 50. luku)

      • Paras kirjoitus, vaikkei ehkä olekaan profetia!


    • Ilmoittaja

      Venäjän salamurhakomennuskunnat likvidoivat jo suomalaisia.

      • esimerkki

        kenet on likvidoitu viimeksi ja milloin?


    • JO!

      Kun luet näitä tekstejä loppukeväältä, huomaat, että itse Isä Jumala ilmoitti monen profeettansa kautta, että Venäjä valtaa Suomen ennen juhannusta 2005. Koska Jumala ei erehdy, nyt olemme raunioina oleva, miehitetty maa. Sotaa ei siis tule - sota oli jo.

      • alkup.raimo

        itseäsi...jos Jumala haluaa herättää kansamme venäläismiehityksellä, silloin se tapahtuu...mutta ei venäläiset tule kesäkuussa, koska Goog lähtee Israeliinkin kerran ryöstämään ja saalista saamaan...ei kannata tuhota satoa, joka vasta on kasvamassa...Jos miehitys tulee tänä vuonna tai myöhemmin, se tulee syys-lokakuussa, jolloin sato on korjattu talteen!


    • Esa

      Venäjäon jo hyökännyt, mutta aseina ei ole tavallinen sotakalusto.

      Rikollisuus väkivalta viina huumeet prostituutio yms. ovat aseina joilla Suomi laitetaan ensin rappiolle.

      Venäjältä n.2 euroa tunnissa tuleva halpatyövoima toimii kun tuodessa tuodaan lasti päihteitä ja mennessä viedään varastettua tavaraa. Kuridit on saatu lainvoimalla tähän maahan.

      Jos tämä ei käännä Suomalaisten sydämmiä Jumalan sanalle kuuliaisiksi, niin sotakalustus tulee varmasti perässä. Tällaisen profetian näin jo ainakin 10 vuotta sitten, ja osa siitä on jo alkanut.

    • se...

      tietää!

    • Tuttua juttua.

      On todella sekopäistä juttua,mutta toisaalta tuttua huttua.

      • Nyhjää tyhjstä.

        Joko se hyökkäys tyhjästä on tapahtunut vai olenko missannut senkin?

        Tyhjästä on tosin paha nyhjästä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3219
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2413
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      34
      2305
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1134
    Aihe