Syön diane novia 6:tta kuukautta. (EI määrätty aknen hoitoon, siis minulla ei ole ollut finni-ongelmaa, vaan pelkästään ehkäisyksi.)
Nyt parin viime kk aikana on alkanut ilmaantumaan finnejä. (Ei ruusufinnejä, vaan ihan "normaaleja").
Ruokailutottumukset tai muut ovat samat kuin ennenkin, joten epäilen että voisiko johtua noista diane novista? Ihmettelen vain miten se olisi mahdollista kun niidenhän pitäisi nimenomaan ehkäistä finniongelmaa? Onko mahdollista että vaikutus kääntyy ikäänkuin päinvastaiseksi?
Nyt parin viime kk aikana on alkanut ilmaantumaan finnejä. (Ei ruusufinnejä, vaan ihan "normaaleja").
Ruokailutottumukset tai muut ovat samat kuin ennenkin, joten epäilen että voisiko johtua noista diane novista? Ihmettelen vain miten se olisi mahdollista kun niidenhän pitäisi nimenomaan ehkäistä finniongelmaa? Onko mahdollista että vaikutus kääntyy ikäänkuin päinvastaiseksi?
Vastaukset 1
Vanhimmat
niidenhän nimenomaan pitäisi pitää finnit loitolla! tosi kummallista! noh, kaippa se kaikki on mahdollista kun hormonien kanssa ollaan tekemisissä. ei kai nekään sitten kaikilla toimi oletetulla tavalla..