Pro Slow suklaa myyntiin !!!!!!!!!!!!!!
Herkullisen Mass Blastin vähähiilihydraattinen pikkuveli. Sekoitus nopeasti imeytyvää herakonsentraattia ja hitaasti imeytyvää maitoproteiinia. Ideaali välipaloille ja iltadrinkiksi. Sekoittuu todella hyvin eikä vaahtoa. Ei sisällä aspartaamia.
100g sisältää:
Proteiinia 73g
Hiilihydraattia 11g
Rasvaa 7.1g
Laktoosia 3.9g
Käyttöohje:
1dl (50g) 3-4 desilitraan vettä.
Ainekset:
Mansikka:
Heraproteiinikonsentraatti, maitoproteiini, maitojauhe(hyla), stabilointiaine, aromi, makeutusaine(sakariini).
Suklaa:
Heraproteiinikonsentraatti, maitoproteiini, maitojauhe(hyla), kaakaojauhe, stabilointiaine, aromi, makeutusaine(sakariini).
Herkullisen Mass Blastin vähähiilihydraattinen pikkuveli. Sekoitus nopeasti imeytyvää herakonsentraattia ja hitaasti imeytyvää maitoproteiinia. Ideaali välipaloille ja iltadrinkiksi. Sekoittuu todella hyvin eikä vaahtoa. Ei sisällä aspartaamia.
100g sisältää:
Proteiinia 73g
Hiilihydraattia 11g
Rasvaa 7.1g
Laktoosia 3.9g
Käyttöohje:
1dl (50g) 3-4 desilitraan vettä.
Ainekset:
Mansikka:
Heraproteiinikonsentraatti, maitoproteiini, maitojauhe(hyla), stabilointiaine, aromi, makeutusaine(sakariini).
Suklaa:
Heraproteiinikonsentraatti, maitoproteiini, maitojauhe(hyla), kaakaojauhe, stabilointiaine, aromi, makeutusaine(sakariini).
Vastaukset 11
Vanhimmat
mikä tommosella on kilohinta, jos se pyörii jossain 12E/kg niin ihan ok, saattaa tietysti olla allekkin sen kun siihen on sotkettu mukaan halpaa maitojauhetta?
Harmi, kun ei ole maustettu aspartaamilla. Se olisi kuitenkin turvallinen vaihtoehto makeutusaineeksi. Sakariinihan on melko vaarallinen aine(paljon tutkimuksia sen haitavaikutuksista), esimerkiksi imettävät äidit eivät saa sitä missään nimessä nauttia.
Aspartaamilla ei tuollaisia kieltoja ole, turvallinen kun on. Siksi suurimmat ja kehityksessä mukana pysyvät yritykset eivät enää sakariinia tuotteissaan käytä. Kumma kun Fast ei tätä ole ymmärtänyt?!
Evolutionin jauhot ovat makeutettu aspartaamilla:
http://www.minaolen.com/lehti/art3_102.html
" - Aspartaami muuttaa aivokemiaa. Se on syynä moniin halvauskohtauksiin. Tämä myrkky muuttaa aivojen dopamiinitasoa. Voi vain kuvitella, mitä se tekee Parkinsonin tautia sairastaville potilaille. Se aiheuttaa myös syntymävaurioita. Ei siis ole minkäänlaista syytä nauttia tätä tuotetta."
" - Aspartaamin aiheuttamia oireita on kirjattu 92, koomasta kuolemaan. Suurin osa oireista on hermostollisia, koska aspartaami tuhoaa hermostoa. Aspartaami on osittain syypää myös niin sanottuihin arvoituksellisiin “aavikkomyrsky” (Desert Storm) ongelmiin Kuwaitin kriisin jälkeen. Kirvely kielessä ja muutkin ongelmat (käsitellään 60 tapauksessa) saattavat olla suoraan aspartaamituotteiden käytön aiheuttamia oireita. Useita tuhansia autonlavallisia dieettijuomia toimitettiin aavikkomyrskyjoukoille (Desert Storm troops). (Muistathan, että kuumuus voi vapauttaa metanolin aspartaamista 30°C lämpötilassa.) Laivatut dieettijuomat makasivat auton lavoilla 50°C kuumuudessa Arabian auringon alla viikkokausia. Palveluksessa olevat miehet ja naiset joivat niitä kaiken päivää. Kaikki heidän oireensa viittaavat aspartaamimyrkytykseen."
Ostaisin varmasti, mutta minuakin OIKEASTI arveluttaa tuo sakariini jolla tuote on maustettu. Miksi ihmeessä vielä tänäkin päivänä tuota sakariinia käytetään, suurin osa kun siitä on jo luopunut? Aspartaami, asesulfaami-K tai sukraloosi olisivat paljon turvallisempia vaihtoehtoja. Sakariinin haitat kun ovat kiistattomat, päinvastoin kuin edellä mainittujen nykyaikaisempien ja turvallisten makeutusaineiden.
Vittu mikä lehti:):) tässä on eräs artikkeli lehdestä... Mika taitaa seisoa myös tämän artikkelin takana:):)
http://www.minaolen.com/lehti/art1_202.html
luotettava lähde
http://www.minaolen.com/lehti/art2_202.html
Nyt ollaan muuten aika syvällä suossa.
Oletko seurannut "salaisia kansioita" löytyisikö sieltä mitään tutkimus matskua.
Täytyykö ihmisen tehdä itsestään pelle?
Sama homma mullakin. Tuote periaatteessa kiinnostaa, mutta juuri tuo sakariinin käyttö epäilyttää.
tuossa lueskelin noita juttuja ja huomasin sellsien seikan että aspartaamilla olisi joku normitettu käyttömäärä ,mikä ei olisi haitallista .
Juttu vaan nyt on niin että aspartaami on keksitty sen takia kun limuvalmistajat ja muuta haluavat halvemmalla makeuttaa/maustaa juomiaan tuotteitaan niin siksi on keksitty erilaisia kemiallisa makeutusaineita.
Elikkäs kun joku sanoo , niin tätmä yksi pelle täällä että normaalikäytössä ei ole mitää haittaa ja jotain ihme viitearvoja, niin kannatttaa muistaa ettei tätä yhditettä ole ensinkään tarkoitettu nautittavaksi .
Tutukimustietoa ei ole kun kaikki on lobattu ka vaimennettu.
Miettikää nyt hyvät ihiset mitä suuhunne laitaatte ?!"
Ja en ole mike , vaan sivustaseuraaja.;)
Tutkimustietoa on todella paljon, kaikki tukee sitä että aspartaami ei ole terveydelle mitenkään haitallista normaalissa käytössä. Kaikki aineet tulevat terveydelle epäterveelliseksi liikaa/väärin käytettynä. Aspartaamin liika tai väärinkäyttöön ei ole mahdollisuuksia kuin tarkoituksellisesti.
Mitä tulee lobbaamiseen niin sokeriteollisuus sitä teki kun tekivät kaikkensa että aspartaami ei olisi aikoinaan päässyt markkinoille. Osin onnistuivatkin mutta kun eivät kyenneet osoittamaan tutkimuksilla mitään huonoa tuotteesta niin se siitä. Osin tästäkin syystä aspartaamia on tutkittu todella paljon.
Aspartaami koostuu täysin luonnollisista ainesosista joten huoli pois. Kannattaa tsekata netin laajaa tutkimusmateriaalia ja niistä tehtyjä artikkeleita ennenkuin tulee tänne huutelemaan ;-)
Lyö erkki pöytään yksi kunnon virallinen testi aspartaamin haitoista, niin saat kannatukseni.
Niin kauan kuin lyöt noita linkkejä "ufo-havaintoja pohjois-lapissa" -lehden nettisivuille, voit pitää turpasi visusti kiinni.
Sokeri aiheuttaa kaikkein eniten eri sairauksia ja tästä syystä makeutusaineet pienin pitoisuuksin ovat turvallisempia.