Hei,
Kenelläkään mitään tietoa miten saisi "poistettua"?
Auttaako b-vitamiini ? tai jotain !?
Todella ärsyttävä vaiva...monta päivää saa kulkea pussi päässä..... !
Kiitos
Kenelläkään mitään tietoa miten saisi "poistettua"?
Auttaako b-vitamiini ? tai jotain !?
Todella ärsyttävä vaiva...monta päivää saa kulkea pussi päässä..... !
Kiitos
Vastaukset 4
Vanhimmat
huuliherpes-virus on aina samassa paikassa kenellekä se sitten tulee.itselläni se on ylähuulen reunassa ja noin kerran vuodessa se puhkeaa ja sitten kiireellä vaan apteekista hakeen zoviraxia..todella ärsyttävä virus!!
ollut aina samassa paikassa...mulla on ollut se sekä ylä että alahuules...huuleni on ollu tosi törkeen näköiset silloin ku mul on huuliherpes...mulla ku ei mitään pientä rakkulaa ole vaan mun huuli turpoo oikein kunnol..
Käy lääkärissä niin hän kirjoitta sinulle estohoidoksi Acyclovir reseptilääkkeen. Mulla ei ole ollut herpestä nyt vuoteen kun söin estohoidon.
Myös tea tree öljy on tehokas hoito, jos herpes on jo tullut huuleen.
Kuinka usein sinulla ennen oli herpes? Minulla on nykyään noin joka toinen kuukausi ja yleensä heti kaksi kertaa peräkkäin. Välillä se on huulessa ja välillä nenässä :(
Kuinka kauan estohoito kestää?