http://www.pakkotoisto.com/kauppa/product_info.php?cPath=55&products_id=410
Mitäs mieltä olette tästä pöntöstä? Hinnalla ei ole ainakaan pilattu; 4kg 49,90.
Lähes yhtä halpaa, kun sekottaisi itse; Mass Blast 12,40€/kg ja Hera Malto (500g molempia) 11,30€/kg.
Missä tätä myydään, kun ei nyt sentään pysty taipumaan, että ostaisi pakkotoistosta. Myykö esim. Ikivireät, kun sama valmistaja, mikä fastillakin on?
Pönttö on kyllä kaikinpuolin saannut kehua ainakin pakkotoistossa.
http://www.pakkotoisto.com/vbulletin/showthread.php?t=33811&page=1&pp=10
Mitäs mieltä olette tästä pöntöstä? Hinnalla ei ole ainakaan pilattu; 4kg 49,90.
Lähes yhtä halpaa, kun sekottaisi itse; Mass Blast 12,40€/kg ja Hera Malto (500g molempia) 11,30€/kg.
Missä tätä myydään, kun ei nyt sentään pysty taipumaan, että ostaisi pakkotoistosta. Myykö esim. Ikivireät, kun sama valmistaja, mikä fastillakin on?
Pönttö on kyllä kaikinpuolin saannut kehua ainakin pakkotoistossa.
http://www.pakkotoisto.com/vbulletin/showthread.php?t=33811&page=1&pp=10
Vastaukset 15
Vanhimmat
Voihan tuo olla ihan kokeilemisen arvoinen, mutta näkeehän sen jokainen, että jos Mikeltä jotain kysyy, niin tuo tuote käy ihan mihin vaan, ja kaikki on 100 prosenttisesti kohdallaan.
Ne lukuisat iki-fast-massa käyttäjät nyt ainakin luulisi siirtyvän tuohon. Massan 1.5kg pussi yli 26 euroa.
Tuotteesta on ennenkin juteltu, kannattaa käyttää searchia. Tässä yksi aika kattava mielipide joka sisältää toisenlaisen miettee tuotteen edullisuudesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000651&posting=22000000009747297#22000000009747297
Sanot että olisi lähes yhtä halpaa kuin sekoittaisi itse. Tästä olen erimieltä. Annos Blastia maksaa 1,25€. Jos sekoittaa itse vastaavilla ravintoarvoilla (prot hiil.) juoman herakonsentraatista ja maltosta tulee hinnaksi n.0,72€. Saattaa tuntua rahassa ensin pieneltä erolta, mutta jo vuodessa summa on iso.
Jos ottaa kerran päivässä tuollaisen drinkin niin summaksi tulee Blastilla 456€. Tolla hera malto -juomalla 263€. Säästöä siis 193€! Kuukautta kohden fyffeä jää reilu 16€ enemmän ;-)
Näin siis voi ajatella jos prioriteetti nro.1 ei ole maku vaan raha ja ravintoarvot.
Tulipahan tämäkin asia selväksi, oli sen verran kattava ja hyvä juttu perusteluineen sen linkin alla. Kiitos vaan. Eli taidanpa sekoittaa itse, sen verran skotti olen enkä halua maksaa turhasta.
Tais 2 edellistä viestiä tulla samasta tietokoneesta ;D
Tais 2 edellistä viestiä tulla samasta tietokoneesta ;D
Tais nää kaks edellistä viestii tulla samasta tietokoneesta :).
Sanoo salirotta joka mainosti kuin kuoleman edessä Hicaa, 120 EURON tuotetta mikä vuodessa tekee 1039€ eikä kehitystä yhtään. Kannattaa ottaa vähän varauksella tämän Player=Salirotta jutut. On teitä kusettamassa täällä oikein urakalla, haukkuu muita ja kehuu vaikka mummoaan jos vain saa siitä rahaa ;D
Mutta kato tuota "no jo oli" viestiä :D Tais oma kehu haista vähä... Kukaan nyt mitään tollasta kirjota.
Hyvän makunen ja yhtä edullinen kun itse sekottaisi, eli 11€/kg 5kg purkeissa. Postikuluitta yli 65€ tilaukset.
http://www.bodyboost.ws/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=115
Ja tämä maksaa vaan 9€/kg!!!
http://www.bodyboost.ws/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=232
Nuo ovat hinta/laatu-suhteeltaan parempia kuin mass blast.
Ja tässä vähän parempi gaineri:
http://www.bodyboost.ws/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=254
Hintaa tuossa on toki paljon ememmän, mutta sisällöltään gainereista ehkä paras.
Kuitenin itse en valitsisi gaineria ollenkaan, vaan pelkkä prode banaani ruisleipä olisi valintani, kuten monella muullakin täällä.
"prode banaani ruisleipä "
tuollaista yhdistelmää on ärsyttävä kuljettaa esim. töissä. Gainerin on kiva hörpäyttää töissä tavallisesta pullosta.
Öh, mitähän "ärsyttävää" tuossa on, siis oikein käytännössä?
Itse en ainakaan ole huomannut mitään "ärsyttävää" tai yhtään mitään muutakaan valittamista :-)
Jos taas ottaisin jonkun 50-70g maltoa se tosiaan alkaisi ÄRSYTTÄMÄÄN, verensokerit hyppis ties minne ja mahdollisesti läskiksi vielä menis, jippii :-)
Että jotkut haluaa ehkä lisää painoa ja sitä sun läskiäs myös. Kyllä minä ymmärrän, ne jotka ei haluu lisää painoa, niin ei käytä gainereita.
miks joku haluasi läskiä lisää, käy kerran mäkissä niin saa puolet päivän kaloreista, eipä siinä gainereita tarvitse, empä usko että nykypäivänä tulee pahemmin puutteita riittämättömästä energian saannista, päinvastoin.
Ja se läski on sitten koko vaikea saada pois jos sitä kertyy.
Käytin alkuvaiheissa muutaman kuukauden massaa ja hyvin tuli kiloja, eikä masu kasvanu oikeestaan yhtään.