..sain taas tänään paljon aikaan.. yhden maalauksen tosi pitkälle ja näyttää tulevan loistawa.. synkkää..hämäräää.. huomenna pitää jatkaa..
..nyt ei jaksa enää muuta kun tulostaa valokuvapaperille mustavalkoisia debbie harry kuvia ja tehdä kollaasi.. mustavalkoisiksi photoshopilla kun pitää säästää värejä.. hehe mut hyviä ne on mustavalkoisinakin.. oikeestaan loistavia..
..nyt ei jaksa enää muuta kun tulostaa valokuvapaperille mustavalkoisia debbie harry kuvia ja tehdä kollaasi.. mustavalkoisiksi photoshopilla kun pitää säästää värejä.. hehe mut hyviä ne on mustavalkoisinakin.. oikeestaan loistavia..
Vastaukset 10
Vanhimmat
noi debbiet...maalaatko öljyllä..?
..öljyllä joskus akryyleillä.. pitäis tosiaan tehdä debbie ennen ja nyt kaltainen kollaasi.. koska oon nähtävästikin tosifani.. ja tätä en koskaan uskonut myöntäväni.. että oon tosifani siis.. yleensäkään millekään..
tän kirjaston windowsin kans...
että mäkin harrastan maalaamista.
..harrastus.... en tiedä taidoistani mutta viitisentoista maalausta on tullut myytyä noin sadan euron molemmin puolin..
joo...mulla on joskus tarkoitus pitää näyttely,mutta tätä menoa venyy kyllä eläke-ikään asti...viimeisen työn sain valmiiks 2003 ja pari hommaa roikkunut nurkissa pari vuotta.Ideoita kyllä punaviinin yhteydessä syntyy paljon:D
Vaan arvaas mitä???
Minäkin maalaan aina silloin tällöin....nimittäin talon seiniä ;))))
on hyvä homma...tervehdys,S.Y:)
..tällöin mäkin oon maalaillut seiniä ja aitoja..
..odotan ku kaveri tekee kotisivuni valmiiks,.. ja sit mä alan tarjoomaan maalauksia vähän muuallekin.. otin itseäni niskasta kiinni ja mulla on nyt kolme suunnitelmaa taiteen suhteen..
ynnä muut "projektit"..