Jos puhuu ydinvoimaloiden lisäämisen puolesta ja haukkuu vastustajia viherpiipertäjiksi, kuten markus tekee, niin sehän tarkoittaa sitä ,että ydinvoimalat on pitkällä tähtäimellä tuhoisia ympäristölle.
muutoinhan markuksen täytyisi tunnustaa: minä, markus, olen viherpiipertäjä, koska arvelen ydinvoimasta olevan myös hitusen ympäristöetua.
ydinvoimasta ei ole mitään ympäristöetua, helkkarin vaarallista jätettä tulee ja perustuu rikollisuuteen ja korruptioon.
eiköhän kipata jatkossakin ongelmajätteet lähimetsään jne. ettei saada kammottavaa viherpiipertäjän leimaa otsaan....
muutoinhan markuksen täytyisi tunnustaa: minä, markus, olen viherpiipertäjä, koska arvelen ydinvoimasta olevan myös hitusen ympäristöetua.
ydinvoimasta ei ole mitään ympäristöetua, helkkarin vaarallista jätettä tulee ja perustuu rikollisuuteen ja korruptioon.
eiköhän kipata jatkossakin ongelmajätteet lähimetsään jne. ettei saada kammottavaa viherpiipertäjän leimaa otsaan....
Vastaukset 3
Vanhimmat
> Jos puhuu ydinvoimaloiden lisäämisen puolesta
> ja haukkuu vastustajia viherpiipertäjiksi,
> kuten markus tekee, niin sehän tarkoittaa sitä
> ,että ydinvoimalat on pitkällä tähtäimellä
> tuhoisia ympäristölle.
Mikä logiikka tuossa on? Et taida ymmärtää mitä tarkoitetaan viherpiipertäjällä?
> muutoinhan markuksen täytyisi tunnustaa: minä,
> markus, olen viherpiipertäjä, koska arvelen
> ydinvoimasta olevan myös hitusen ympäristöetua.
Väärin. Minä en ole viherpiipertäjä. Olen ympäristönsuojelija joka haluaa myöskin että ihmiset voivat elää terveellisesti. Siinä on ero viherpiipertäjän kanssa. Viherpiipertäjä luulee maailman pelastuvan kun rakennetaan tuulivoimaa joka niemeen ja notkoon ja minkkejä päästetään luontoon. Luonnonsuojelija ymmärtää että se on järjetöntä puuhaa ja että todellinen luonnonsuojelu on jotakin ihan muuta.
> ydinvoimasta ei ole mitään ympäristöetua,
> helkkarin vaarallista jätettä tulee ja perustuu
> rikollisuuteen ja korruptioon.
Tähän on vastattu jo varmaan tuhat kertaa. Ympäristöetuja ovat mm. Ei pienhiukkasia, ei hiilidioksidia, suuri määrä sähköä, jätteet saadaan talteen, edullinen.
Millä perusteella muka ydinjäte perustuu rikollisuuteen ja korruptioon? SALLI MUN NAURAA!
> eiköhän kipata jatkossakin ongelmajätteet
> lähimetsään jne. ettei saada kammottavaa
> viherpiipertäjän leimaa otsaan....
Ydinjätettä ei olla kippaamassa lähimetsään vaan se hoidetaan vastuullisesti. Sitten kun fossiilisia polttoaineitakin aletaan hoitamaan yhtä vastuullisesti kuin ydinvoimaa niin palataan asiaan.
se sinun viherpiipertämisesi on siis sitä, että väri pysyy samana, mutta korvataan muovilla kaikki biologinen ... ja isoveli valvoo!
Missä olen väittänyt että muovilla pitäisi korvata jotakin biologista? HÄH?
Oletko tosiaan noin sekaisin vai noin vittuuntunut kun et voi mitään järkevää sanoa vastaan?