millainen on hyvä ystävä?

Hyvä ystävä:

- luotettava
- ei perusta ulkonäöstä
- hoitaa raha-asiat
Mitä muuta keksit?
9656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Uskollinen
Kuuntelee ja ymmärtää
autaa jos pystyy
on paikalla kun tarvitaan ja myös muulloin
"kun hiljaisuus yhdessä tuntuu hyvältä on
kyse ystävyydestä"
ystävä kertoo totuuden, eikä sitä minkä haluaisit
kuulla.

Äänestä
  • "ystävä kertoo totuuden, eikä sitä minkä haluaisit kuulla"

    Järkyttävää ajatella, että olen siis Miljoonan nikin pellen ystävä, hänhän noita ystävän tuntomerkkejä yllä peräänkuulutti.

    Tai mitä järkyttävää siinä on, mähän olen kiltti ja ystävällinen mies.

    Äänestä

Ystävyys ei lopu, ei rakoile, vaikka toinen löytää seurustelukumppanin. Aikaa ja tilaa jää myös ystävälle, jos ei muuten, niin soittaa, laittaa tekstarin - osoittaa jotekin että olet minulle edelleen tärkeä.
Ystävyys antaa anteeksi. Mutta kuinka monta kertaa ja mitkä asiat..?!

Äänestä
  • Ystävä antaa anteeksí. Se kuinka paljon ja mitä
    ei ole määritelty, sen päättää jokainen itse.
    typerä saa olla muttei tyhmä.

    Äänestä

  • Ystäviä on todella vähän,luotettavia aina vieressä vaikka ajatuksin.Piittaamatta siitä kuinka huonosti sinulla menee tukee ja kuuntelee.Raha ei kuulu tähän ei lainata rahaa ystäväni ei sitä tekisi.Ystävällä ei ole ikää ei ulkonäköä,hän on turvallinen aina läsnä vaikket häntä näkisikään.Voit soittaa-textiviestejä lattaa hänelle milloin vain ja kuunnella,et neuvo.IKINÄ ET KERRO MITÄÄN HÄNEN ASIOITAAN:EHDOTTOMASTI ET MITÄÄN.Silloin teillä kummallakin on hyvä luotettava ystävä.Eikä niitä tarvitse olla kuin yksi.Minulla on sellainen ystävä.Toivon et kaikilla olisi joku tosi ystävä.

    Äänestä

tosi ystävä on hän, joka kävelee sisään juuri silloin, kun koko muu maailma kävelee ulos..

Äänestä
  • 25 elämänpistettä sulle

    Äänestä

  • olli kirjoitti:

    25 elämänpistettä sulle

    Ystävä on Hän joka tuntee mut täysin ja silti on siinä vierelläni.

    Äänestä

  • ystävä!! kirjoitti:

    Ystävä on Hän joka tuntee mut täysin ja silti on siinä vierelläni.

    tosi hyvä toi
    elämänpisteitä enemmän kuin sormet ja varpaat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olli kirjoitti:

Hyvä ystävä:

- luotettava
- ei perusta ulkonäöstä
- hoitaa raha-asiat
Mitä muuta keksit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu