kannattaako???

käyn salilla kolmesti viikossa ja minulla on hyvä treeni ohjelma. lisäksi minulla on kotona hauistanko ja olen treenannut sillä hauista joka päivä salilla käynnin lisäksi. Eli kannattaako noita ylimääräisiä hauis harjoituksia tehdä? onko niistä haittaa vai hyötyä jos haluaa näkyviä tuloksia mahdollisimman nopeasti?
3455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hauis on pieni ja usein sitkeä lihas. Se ei siis oikeen pysty ottamaan kovaa treeniä vastaan. Kannattaa pikemminkin harrastaa pitempää sarjaa abt 10 toistoa ja tehdä monipuolisesti eri liikeillä. Hauiskääntö seisaaltaan on paras. Mun mielestä hauista ei kannata reenata kuin korkeintaa kaks kertaa viikossa: yks raskas ja yks kevyempi reeni.

Äänestä
  • Käypä tsekkaa pakkikselta hauistreenin ABC.. tais olla treeni ja ravinto osassa.

    Äänestä

  • kiitos neuvoista!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


16wee kirjoitti:

käyn salilla kolmesti viikossa ja minulla on hyvä treeni ohjelma. lisäksi minulla on kotona hauistanko ja olen treenannut sillä hauista joka päivä salilla käynnin lisäksi. Eli kannattaako noita ylimääräisiä hauis harjoituksia tehdä? onko niistä haittaa vai hyötyä jos haluaa näkyviä tuloksia mahdollisimman nopeasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu