Lopetin Mercilon pillereiden syönnin kolmisen viikkoa sitten. Nyt on ollut muuten oikein hyvä ja pirteä olo paitsi että nännit on aivan älyttömän arat ja pelkät nännit. Kondomia ollaan käytetty yhdynnässä joten ainakaan raskaana ei pitäisi olla. Onko muilla ollut samanlaista oireilua pillereiden lopettamisen jälkeen?
Pillereiden lopettaminen
sollien
5513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lopetin itse mercilon-pillerit jo helmikuussa ja sama vaiva on ollut jo useaan otteeseen. Todella kipeät rinnat, tai oikeastaan nännit, ei meinaa rintsikoitakaan pystyä laittamaan...mutta ohimenevää, kolme päivää on maksimissaan kestänyt. Ilmeisesti jotenkin liittyy hormonitoiminnan käynnistymiseen. Samoin iho on rasvoittunut aika hurjasti.
lopetin pillerit kuukausi sitten ja kyllä on ollut nännit kipeenä :( finnejä ei ole vielä tullut, odottelen kauhulla, josko ne sieltä putkahtaa esiin. Aloitin pillerit 16-vuotiaana ja söin niitä yhtä soittoa seitsemän vuotta. Nyt on iho hyvässä kunnossa (toistaiseksi). Muita oireita tai ongelmia ei ole ollut kuin tuo nännien arkuus. Ensimmäisiä luomukuukautisia ei ole tullut vielä..
Kun mä lopetin pillerit, tai ajattelin vain pitää taukoa kun ei ollut seksielämääkään,niin meni kuukautiset ihan sekaisin. Eli tuli ja meni miten sattui.Kun taas aloitin pillerit, meni hieman aikaa ennekuin normalisoitui.Enää en aio lopettaa pillereitä ennekuin lapsenteko mielessä. Sen verran opin, sillä mikään ei ole ärsyttävämpää kuin miettiä että voiko tänään laittaa valkoiset housut että mahtaako taas tulla menkkoja kesken kaiken:/
jeps,samoin,mäkin lopetin hetkeks ja sekos niin kierrot että päätin sitte alottaa uusiks, ja päätin myös että ennen en lopeta kun vauvahaaveet on ajankohtasia!
Oletteko havainneet että halunne olisi muuttunut, lisääntynyt pillereiden pois jättämisen jälkeen?