Joudun piakkoin sisätautien vuodeosastolle tyksiin kolmeksi päiväksi verikokeisiin ja testeihin, ja haluaisin kuulla sairaalakokemuksia aisaan liittyen. Pelottaa, voiko siellä tehdä mitään muuta kun maata sängyssä, hulluksi tulee. Missä vaiheessa sinne ilmoitetaan ruokatoivomuksia, jos ei esim syö kalaa. Onko siellä paljon tosi sairaita. Tunnen itseni ulkopuoliseksi, koska mulla ei oo (vielä ainakaan todettu) mitään sairautta.
Sisätautiosasto
diine
1198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Siellä voi katsella telkkaria, lukea, kävellä siellä sun täällä (riippuen kokeista). Kerrot ruokailuun liittyvät asiat heti kun hoitaja on opastanut sänkysi luo ja hän varamsti kysyykin juotko kahvia aamulla vai teetä ja tummaa vai vaaleaa leipää. Siinä yhteydessä on hyvä mainita se, että et syö kalaruokia.
Tottakai sairaalassa on tosisairaitakin, ei kait se muuten olisi sairaala. Ei heitä tarvitse pelätä. Ei ne sairaudet yleensä tartu.