Minkälaisia kokemuksia teillä on Durex Comfort XL kortsuista? "Ystävälläni" on isoin tapaamani muna (kuulostaapa se roisilta) ja itse paneskelukin tulee pian ajankohtaiseksi. Ajattelin ostaa nuita kortsuja valmiiksi, on sitten varmasti käsillä :D Mitähän se ajattelee, jos mä olen ostanu jotain jättikortsuja kiimoissani onnessaan? Vai voiko tommoiseen jötikkään käyttää kuitenkin ihan peruskumeja?
Isompi kortsuko?
Milla
4949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...oikein hyviä kumeja nuo Durexin isot. Jos käyttää liian pientä kumia, niin se ei tunnu kovinkaan hyvälle ja voi tulla helposti puhjennut kortsu, mikä taas ei ole ikinä kovin mieltä nostavaa. Itse olisin ainakin pirun tyytyväinen, jos naiselta löytyisi noita kortsuja, toisinaan kyllästyttää kantaa aina mukana omia kumeja, niitä kun ei ihan joka paikasta saa.
durex on luotettava merkki mutta se xl on jokin uusi juttu mutta varmasti testattu 100 kertaa ennen markkinoille pääsyä..
magic-kumit ainakin puristaa ja ahdistaa, mutta niinhän siinäpaketissakin kyllä luvataan että puristaa oikeasta kohtaa. tuskimpa kyllä verenkiertoa oo ollu tarkotus estää
Ei pituus ja ympäryysmitta riittäneet ex-poikakaverin kalulle..
=(
Mut kandee kokeilla yksilöllistähän se on kelle ne sopii..
Ainiin ja niissä ei muistaakseni ollu edes "kokotaulukkoa"paketin kyljessä