Tuossa luontaistuotekaupassa piipahtaessani hokasin herajauhetta saatavina tällaisilla merkeillä: Heracles, Nutri Plus ja SF protein. Nämä merkit olivat kaikki edullisempia kuin Fast:n ja Evolutionin tuotteet. Onko jollain kokemusta näistä halvemmista, vähemmän tutuista merkeistä? Onko laatu samaa? Kun ostan evolutionia niin maksanko extraa tuotemerkistä? Älkää pliis alkako tyrkyttämään suomen halvinta ufs wheytä, en oo tilaamassa sitä jättipönikkää, ei ole kerralla varaa moiseen. Muuten ehkä tilaisinkin. Kiinnostaisi tietää että olisiko järkevämpi laittaa rahani noihin edullisempiin protskuihin.
Heramerkeistä
Nahkis
3301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taso on melko pitkälle samaa kuin muissakin halpisheroissa, jopa siinä UFS:n halpisherassa. Kannattaa kuitenkin valita niistä se vaihtoehto, jossa on vähiten laktoosia ja rasvaa ja eniten proteiinia. Niin, ja se sekoittuvuus saattaa näissä halvemmissa jauhoissa olla ongelmana. Saattavat nimittäin vaahdota aika vietävästi ja paakkuuntua.
En noista ravintojutskista niin kauheasti ymmärrä, mutta mulle on tärkeintä se, että protskujauho ei vaahtoa eikä paakkuunnu. Ei oo kiva nieleskellä sellaisia kuivia knöölejä joita tulee huonommissa heroissa. Hyi hitto.
Siinä syy miksi käytän Evolutionin heraa. Yhdessä toisessa maistamassani oli pari kolme prossaa vähemmän rasvaa ja laktoosia ja saman verran enemmän protskua (mulle ihan sama), mutta oli just sellaista paakkuheraa. Ei kiitos.
UFS whey:tä saa nykyisin myös pikku pusseissa 800g.