Ferrarista Suomen kaunein auto

tifoso

6

993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VOI LUOJA

      VAAN MAHTAAKO TUO AIKA KALLIS OLLA VAAN.UPEA VEHJE TOMMONEN FERRARI OISKI JOSKUS JOS OIS AJOKORTTI

    • pussihousumobilisti

      ...tollasta äänesti? Omaa silmää miellyttäisi paljon enemmän joku 50-60- luvun klassinen malli. Mun silmään nuo 80-luvun vehkeet näyttävät lähinnä vitsiltä.

    • pera

      En nyt enkä ihan äkkiä.

    • Saksalainen

      Uskomattoman pelle äänestys, Suomi on pullollaan esim. TT:itä, silti joku kehtaa laittaa vakio-sellaisen tuohon kisaan mukaan?

      Kaikki Suomen Testarossat pitää palkita, kun se voittaa. Se voittaa vain, koska on myyttinen ja mauton Ferrari. Itse palkintojen olisi kuitenkin mentävä suoraan tehtaalle muotoilijoille, eihän auton ostanut ansaitse mitään kunniaa tuollaisesta. Auto kun ei itsessään hyödy siitä palkinnosta mitenkään, koska ei ole ajatteleva olento.

      Äly hoi älä oikeesti jätä.

      Noiden klassikkojen ja entisöityjen äänestämisessä nyt on jo jotain ideaa. Tuning-vehkeitä ei voi hyvällä omallatunnollakaan kauniiksi kutsua, korkeintaan "siisteiksi", mutta tuskin lippis-lintulauta-Corollisteilla onkaan vielä kehittynyt todellista käsitystä kauneudesta.

      Uusien vakiovehkeiden äänestystä en tule koskaan ymmärtämään. Kertokaa joku minulle sen idea. Aivan, sitä ei ole.

    • lol gg

      mielestäni on jotenkin totaalisen junttia äänestää ferraria. käyn äänestämässä jotain muuta, mutta kiitos vinkistä.

    • JonR

      Camaroo kävin äänestämässä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1067
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe