Mies ei osaa nauraa itselleen, vaan suuttuu ja muuttuu todellakin vakavaksi jos yrität pilailla hänen kustannuksellaan.
Ja vaikka nainen olisi muutenkin tosi hauska ja humoristinen, ei mies saa/voi/pysty nauramaan naisen vitseille.
Tämä osoittaisi, että mies tunnustaisi naisen paremmuuden juuri sillä hetkellä kun hän nauraisi naisen hauskuudelle.
Tämän on eräs tutkija todennut.
Miehelle ei saa nauraa
20
899
Vastaukset
- d
totta sen takia moni nainen ehkä raiskataan ymmätäkää se että mies ei osaa nauraa itselleen eli vastuu on teidän
 - Rane
Naisilla ei kertakaikkiaan ole huumorintajua.
Naispuoliset koomikotkin voi laskea yhdenkäden sormilla.
Sen sijaan naisilla riittää tahatonta komiikkaa ja sekös meitä ukkoja naurattaa ;D- Femina
Vai ei naisilla ole huumorintajua?
Mehän nauretaan ihan ittemme kipeiksi ja miehellä ei ilmekään värähdä.
Kyllä niitä naiskoomikkojakin on, mutta tietenkin on vaikeaa pärjätä miesten ehdoilla tuolla alalla.
Erityisesti jos miehet eivät tahdo alistua nauramaan naisten esittämälle komiikalle.
Naiset kyllä nauravat toistensa jutuille. - Täti
Älä sinä Rane yleistä noin hulvattomasti.
 - Macho-Masa
Kyllä joskus on naurussa pitelemistä kun kattoo naisten pähkäilemistä jonkun
simppelin teknisen homman kanssa hehheh !!!!! 
 - teoria
Vai on tämäkin ns. tutkittu juttu.
Ehkä naisten miehistä kertomat "vitsit" ovat niin loukkaavia että niistä ei voi kuin suuttua.
Naisiahan sanotaan aina kauniimmaksi sukupuoleksi jolloin mies tuntee aina olevansa se ruma, alakynnessä oleva osapuoli ja jos joku nainen suostuu elämään elämänsä tällaisen rumiluksen kumppanina niin se on jotain todella hienoa. Nyt jos nainen rupeaakin pilailemaan miehen kustannuksella niin mies tuntee itsensä entistäkin ala-arvoisemmaksi kauniin naisen edessä, jolloin ei todellakaan naurata. Sehän on ikäänkuin naisen viesti miehelle ettei tämä mies enää kelpaa naiselle vaan nainen voi valita paremman kumppanin tilalle.
Miehen luottamus siihen että nainen hyväksyy hänet sellaisena kuin on, menetetään ja se vetää vakavaksi.- Femina
Tuo oli todellakin mielenkiintoinen mielipide asiasta.
Ehkäpä miehellä ei ole lupaa/varaa menettää kasvojaan.
Sehän olisi heikkouden merkki tai merkki siitä ettei kelpaakaan mieheksi.
Voi voi, naurakaa nyt vain vapaasti, kyllä me teistä silti tykätään. 
 - Peppi
Vahinko, ettei miehelle saa nauraa, kun minusta ne ovat tosi naurettavia.
- Tytsy
Niin on.On ne.
 - Macho-Masa
Kyllä muakin jotkut sivari-hihhulit jotka elää eukkonsa tossun alla naurattaa !!!!!
 - Macho-Masa
Tytsy kirjoitti:
Niin on.On ne.
Onks sulla tosiaan ne no pistä rätti pöksyyn sitte !!!!
 
 - Macho-Masa
Tais olla jonkun lesbo-femakon oma pitsinypläysilloissa tekemä kysely vaan !!!!
Sillä tosiasiahan on että kunnon humoristeja ei naisista löydy !!!!
Sama juttu loogisen ajattelun kanssa !!!- Tytsy
Sillä miehellä, joka ei ole tavannut elämässään yhtään hauskaa naista, on huumorintajusta pulaa.
Monet naiset eivät uskalla olla hauskoja miesten seurassa, koska pelkäävät miesten karttavan hauskoja naisia, koska tuntevat olevansa näitä tyhmempiä. 
 - Elukka?
Hei älä nyt sano. Jotkut naiset ovat tosi hauskoja ja niitten jutuille ei voi olla nauramatta... Ihmiset ovat erilaisia, jotkut osaavat nauraa itselleenkin.
- Tytsy
Aloin jo melkein uskoa, että miehet eivät todellakaan ole ikinä ymmärtäneet yhtään naisen hauskutusta.
Mutta luulen edelleenkin, että miehellä on vaikeampaa nauraa itselleen. 
 - Anonyymi
En tiedä
 - Anonyymi
Naiset nyt ovat sellaisia tyhjäpäisiä kikattajia. Miehet nauttivat älykkäämmästä huumorista.
 - Anonyymi
Kantsii nauraa sen munalle
- Anonyymi
Ja näyttää pikkurilliä
 
 - Anonyymi
Hermostokupasta kärsivät kikattajanaiset laitoksesta ovat näköjään saaneet kännykät käyttöönsä. Antakaa sähköä tai eutanasia, kuten Belgian lapsenmurhaajafeministille.
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja2913855Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545451Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1995076SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei834223"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873551Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093048HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122872Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan392497Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan122291Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2782069