aloitin pillerit- menkat katosi?

Aloitin perjantaina syömään pillereitä, ja 1. päivänä vuoto oli normaalia, mutta seuraavina päivinä se on ollut erittäin niukkaa ja osittain olematontakin, onko mahdollista että pillerit sekoittivat hormonitasapainoni vai mistä johtuu??
6644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aloitit siis ilmeisesti ensimmäistä kertaa? Ja menkkojen ekana päivänä?

Kuulostaa ihan normaalilta mikäli näin toimit. Kyllä mahtoi kroppa yllättyä kun yhtäkkiä puskee hormoonia enemmän kuin tarpeeksi. Menkat asettuvat pian kyllä ihan oikealle paikalle ja vasta seuraavien menkkojen aikana näet sen, miten pillerit todellisuudessa vaikuttavat vuotoosi. Älä tästä alusta huolehdi!

Äänestä
  • Helpotti kuulla tuo jonkun muun sanomana, yritin samaa hokea itelleni jo aikasemmin.. Ehkä nyt voin lakata stressaamasta :)

    Äänestä

  • joopajoo kirjoitti:

    Helpotti kuulla tuo jonkun muun sanomana, yritin samaa hokea itelleni jo aikasemmin.. Ehkä nyt voin lakata stressaamasta :)

    aivan kuten Jane sanoi, alkuun saattaa vuoto niukentua tosikin huimasti,ellei loppua kokonaan kun pillereitä alkaa syömään.. ei siis hätää =)

    Äänestä

Osaisiko joku kertoa, että onko mahdollista, että e-pillerit voisivat aiheuttaa hiivasienen?

Aloitin pitkän tauon jälkeen pillerit ja muutaman päivän niitä syötyäni ilmeni kutinaa ja kirvelyä... Mietin vaan, että johtuuko pillereistä ja voikohan hiivasieni uusia vai onko tämä vain aloituksen (ensimmäisen kiekon) vitsaus....

Äänestä
  • ainakin diane novista oon kuullu,et ne aiheuttais paljon hiivaa sun muuta alapäähän. Voi hyvinkin siis aiheuttaa pillerit hiivaa,kun pistää kropan sekasin, ja varmaan nyt oot harrastanu seksiäkin ilman kumia ja pöpöjä päässy pimppiin..onko miehelläsi hiiva?

    Äänestä

  • jeeez kirjoitti:

    ainakin diane novista oon kuullu,et ne aiheuttais paljon hiivaa sun muuta alapäähän. Voi hyvinkin siis aiheuttaa pillerit hiivaa,kun pistää kropan sekasin, ja varmaan nyt oot harrastanu seksiäkin ilman kumia ja pöpöjä päässy pimppiin..onko miehelläsi hiiva?

    En ole harrastanut seksiä ilman kumia enkä muutenkaan, koska menkat. Aloitin siis pilsut ihan vasta. Joten miehelläni ei ole hiiva.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopajoo kirjoitti:

Aloitin perjantaina syömään pillereitä, ja 1. päivänä vuoto oli normaalia, mutta seuraavina päivinä se on ollut erittäin niukkaa ja osittain olematontakin, onko mahdollista että pillerit sekoittivat hormonitasapainoni vai mistä johtuu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu