Olen hakenut. Saako sieltä oman auton käytöstä korvauksia? Entä oman puhelimen? Jotenkin tuntuu nää työehdot kusetukselta. Täytyis toimia yrittäjänä siinä hommassa...
Kannattaako alexandriaan mennä töihin?
sijoitusneuvojaksi
62442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Noiden asioiden pitäisi selvittää kyllä työnantajan kanssa, hitostako kukaan täällä niitä tietää. Ja jos firma ei kerro, niin jätä väliin, etenkin jos työehdot jo tuntuu kusetukselta.
Yleisesti voisin kertoa monta keinoa millä sinua jymäytetään mutta kysy vaikka saatko Over-Rider komissioit itsellesi ja kuinka paljon sinulle tulee palkkaa jos vakuutusyhtiö( plus muut kumppanit) maksavat A:lle 100 euroa. Saatko siitä 15, 20 vai 25 %. Mitä kuluja sinulta veloitetaan mm. käyntien varauksesta jne.
Ja kun huomaat ettet tule koskaan saamaan tietoosi kokonaismäärää joka A:lle maksetaan sinun asiakkaasi tekemästä sopimuksesta niin tiedätkin millä tasolla liikutaan.
Pahimmat alan viritykset ovat sellaisia joissa sanotaan, että saat esim 30 % asiakkaan maksusuunnitelmasta, jolloin kaikki korotukset ja jatkuvat palkkiot jäävät talolle, etkä niitä saa.
kierrä sie kaukaa kyseinen yritys,suosittelen
taidat olla muuten saanut kenkää ko. firmasta
Jos netissä täytyy kysellä työehdoista, ei varmasti kannata mennä, jos on joku muu vaihtoehto. Mahtaako firma toimia niin, että "sijoitusneuvojat" toimivat provikkapalkalla ja suosittelevat niitä tuotteita asiakkaalle, josta itse saavat parhaat fyffet.
Kyseinen firma on keksinyt puhelinmarkkinoinnin.
Kertoo olevansa verovähennyksien asialla.
Soittoja on tullut riesaksi asti kännykkääni.
Enpä ole ollut asiasta kiinostunut, kun tiedän homman olevan sijoitusfirman huijausta.
Verotusasiat voi hoitaa verottajan kanssa, sijoitusbisnes on aivan eri juttu!!!
Firma kyllä hämää aika pahasti mielestäni maanmiehiään väärällä informaatiolla.
http://www.alexandria.fi/fi/palvelut.html
Sijoitusfirma näköjään hoitaa verotusasioita Suomessa. Mitähän se verotoimisto sitten tekee, taitaa olla sijoitusneuvojana nykyään, niin ne ajat muuttuu ja markkinointi kanssa.