Ne ei tartte julkisuutta kuten äsken uutimissa.
Minne piilotta köyhät
Nato-Jyrki & Jaakoppi-S...
3206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainahan on ollut tapana koota köyhät hauskoihin kommuuneihin kaupunkien liepeille. Köyhäthän eivät tarvitse paljoakaan tilaa, joten alueen ei tarvitse olla suurensuuri. Yleensä se on sijoitettu melko lähelle sitä aluetta, johon kaikki niska limassa työtä tekevät "hyvin toimeentulevat" ovat kerääntyneet. He taas tarvitsevat itselleen hieman suuremman alueen, koska eivät halua asua päällekkäin. Lainan maksaminen on stressaavaa ja siksi he tarvitsevat enemmän mukavuuksia kuin köyhät.
Koottaisi kaatopaikkojen liepeille, kuten Manilassa Filippiineillä. Olen omin silmin nähnyt!Siinähän niillä olisi työpaikka aivan vieressä! Eikö vaan hallituksen pudjetti-riihessä ole tämäntapaisia suunnitelmia? Ainakin me Sosialidemukraatit niin toivomme."PARI PIIRUA ROSKIKSELLE PÄIN"
PIDETTÄISI HYVÄNTEKIJÄIS JUHLAT.VAIKKAPA HOT.KONTTINENTTAALISSA TAHI MUUSSA TASOKKAASSA MESTASSA. MEIDÄN ROUVA PITÄISI VAIKKAPA PIENEN PUHEEN,JOSSA HÄN VALISTAISI KUULIJOITA VARALLISUUDEN OMAAVIEN VAIKEUKSISTA.JA SITTEN ME LÄISKITTÄISI KÄSIÄMME YHTEEN JA MEILLÄ OLISI MUUTENKIN HAUSKAA.