Söin harmonetteja, mutta jouduin vaihtamaan ne kun ei sopinu. Nyt syön Marveloneja ja silti on oireita esim. oon todella herkkä suuttumaan... On meinannut mennä jätkäkaverin kanssa poikki vaikka kuinka monta kertaa kun oon suuttunut pienistä asioista. Seksihalut ei oo kyllä mennyt. Ja sitten olisi yksi kysymys... Jos syö pillereitä niin eikös kuukautisten pitäisi olla niukemmat ja kivuttomammat? Mulla on kuukautiset kivuliaammat nyt kun syön pillereitä.
Marvelon
juulia
3356
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainakin mulla kun syön harmonet pillereitä, niin kuukautiset on kivuttomammat ja niukemmat. Ennen kuukautisia oli mielettömät kivut, mut ei enää sillain. Noi harmonetit on sopinu kai ihan hyvin, mitä nyt pinna on kireellä tosiaan joskus ihan pienistä asioista..
Söin Marveloneja kans lähes vuoden ja heitin loppujen lopuksi kaikki pillerit metsään! Pidän omaa terveyttäni ykkösenä, kortsuja saa kaupasta eikä tule mitään oireita! En tuntenut itseäni omaksi minäksi pillereitä syödessäni, seksi halutki väheni mulla. Lopetettuani, voi poijaat, ne halut palas entiselleen!! En suosittele kellekkään pillereitä!
ei munkaan kivut oo hellittäny, vaikka oonkin syöny Harmonetteja muutaman vuoden. Sivuvaikutusia ei sinänsä ole, muuta kuin ärtyisyys... erityisesti muutama päivä ennen menkkoja. Ystäväni alettua syödä samaisia pillereitä ruokahalut lisääntyivät ja hän onkin lihonnut tuntuvasti. Keskustellessa muidenkin tuttujen kanssa pinnan tiukkuus on ollut yleisin sivuoire, mutta myös limakalvojen kuivuminen on kuulemma mahdollista. Pillerit ovat mielestäni kondomeja huomattavasti mukavampia, kun parisuhde on vakiintunut. Kortsujen kannalla olen, jos harrastaa useita kumppaneita.. hyvät kesät!