miehet ovat 13-vuotiaan naisen tasolla

Toivottavasti perusmiesmäinen ylimielisyys ei taas pilaa tätäkin keskustelua sivuttamalla näin tärkeän tosiseikan.
17990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

sinun täytyy perustella väittämäsi. Olen epäilevänen, että onnistuuko se femarilta.

Äänestä
  • vaan ensin annetaan tällekin aloitukselle sitä arvostusta, joka ilman muuta piti tulla KAIKKIEN aloitusten osaksi.

    Äänestä

  • havana_ kirjoitti:

    vaan ensin annetaan tällekin aloitukselle sitä arvostusta, joka ilman muuta piti tulla KAIKKIEN aloitusten osaksi.

    Tämän arvokkaan aloituksen kunniaksi.

    Äänestä

Ai, että niinkin korkealla.

Minä kun olen luullut olevani henkiesti 15v poika.

*Ainoa ero miehillä ja pikku pojilla on lelujen hinta*

Äänestä

allekirjoittaa aloituksen otsikon.

Vaan totta kai, kun isoista joukoista on kyse, miehistäkin löytyy ihan yhtä monta alalajia kuin naisistakin: fiksuja miehiä, fiksuja naisia.

Vähemmän fiksuja miehiä, vähemmän fiksuja naisia.

Ja niin edelleen.

Sinänsä avaus on hiano: tänä päivänä, eli 2005-vuonna 13-vuotias "nainen" tosiaan on fysiikaltaan aikuinen. "Mies" taas ei.

Ei fyysisesti eikä psyykksisesti.

Vaan voihan se olla parempikin, että kypsyy hitaammin, vaan sitäkin paremmaksi.

Äänestä

Olen tähän asti pitänyt naisia arvossa, mutta onko näin, että 13-vuotiaan tasolla oleva mies pystyy kevyesti syrjäyttämään täysi-ikäiset, hyvin koulutetut naiset! Mikä naisissa vikana, vai ovatko miehet tosiaan niin eteviä?

Äänestä
  • Tuota palstalla juuri on kokoajan pohdittu, miksi mies silti saa parempaa palkkaa ym.
    Ei tuo vika naisissa ole, vaan asenteissa.

    Äänestä

  • palstalla kirjoitti:

    Tuota palstalla juuri on kokoajan pohdittu, miksi mies silti saa parempaa palkkaa ym.
    Ei tuo vika naisissa ole, vaan asenteissa.

    vaan se ansaitaan. Jos sinusta on jotain konkreettista hyötyä yhteiskunnalle, saat siitä hyvää palkaa...

    Äänestä

Ja naisen euro on 80 senttiä ja muuta paskaa.
Suuria valheita. Enpä ole tähän päivään mennessä törmännyt naiseen joka olisi minua kehittyneempi, millään tasolla. Ihmetyttää nämä itsepintaiset myytit siitä, kuinka tytöt muka kehittyvät poikia nopeammin ja kuinka naiset saavat palkkaa miehiä vähemmän. Missä helvetissä todisteet?
Olen miesvaltaisessa paikassa töissä, mutta naiset siellä vetävät itseasiassa parempaa palkkaa. En sitten tiedä olenko munaton vai miksi näin on.

Tai voihan olla että vakka kantensa valitsee, ja feministit tykkäävät hengailla 13-vuotiaan tasolla olevien "miesten" kanssa? Voivatpahan yrittää sitten aivopestä näitä. Mene ja tiedä...

Äänestä
  • Mikä aloituksessa nyt harmittaa?

    Äänestä

  • Ei saisi nauraa, mutta ei voi mitään.

    Kröhöm.

    Onhan tuo niitä elämän peruskysymyksiä, joille liian vähän huomiota uhrataan. Aatehistorioitsijat, filosofit ja teologit valtaavat omahyväisesti kaiken tilan eksistentialistisilla, mutta ei ollenkaan niin päivänpolttavilla kysymyksillään.

    Itse olen ratkaissut tuon niin, että paitani yleensä loppuvat ennen kuin housunkaulus alkaa. (Muunlaisia ei oikein tahdo kaupasta löytyäkään.) Mutta minä olenkin kiero ja manipuloiva nainen.

    Äänestä

  • Juu, olen härmäläisen kanssa samaa mieltä, että on suorastaan rikollista, että linkissä esitettyjen omgelmien pohtimiseen ei ole perustettu omaa tiedekuntaa.

    Itse olen ratkaissut ongelman sillä, paita housujen päälle, ellei laiteta henkseleistä.

    Äänestä

  • Linkkijutun kirjoittajan puolesta sanon, että varmasti hänellä on elämässään suurempiakin ongelmia. Mutta jos miettii pukeutumisensa yksityiskohtien järjestämistä, on turha tiedustella (netissäkään), että mikähän se mahtaa olla tämä elämän tarkoitus... ja miksi Israel vetäytyy Gazasta?

    Ja tässä muuten Antsun tyylikkyyden salaisuudet:
    Takki/paita ei saa olla housuja tummempi. Kravatin on oltava paitaa tummempi. Kraka täytyy passata "päättymään" vyön alareunaan.

    Kun vaihdetaan vapaalle... sandaalit jalkaan ilman sukkia. T-paidan helma housujen sisään, mutta collegen helma ulkopuolelle. Vyötärölaukku vain urheiltaessa, purjehduskengät vain purjehdittaessa. Virkatun antennipipon käyttö on lopetettava viimeistään henkilön kolmevuotispäivänä.

    Äänestä

naiset ei ole kehittyneet moraalisesti eläimistä yhtään.

Äänestä

millä perusteella?
kusee minne sattuu eikä osaa ajaa autoa?

Äänestä

13-vuotiaille tytöille pitäisi ehdottomasti antaa täysi-ikäisen oikeudet, mm. oikeus ajokorttiin!

Eikun anteeksi NAISELLE!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


007 kirjoitti:

Toivottavasti perusmiesmäinen ylimielisyys ei taas pilaa tätäkin keskustelua sivuttamalla näin tärkeän tosiseikan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu