Edustajat rälläävät Pariisissa ja te maksatte...ai niin, mutta onhan teillä millä maksaa...
MISSÄ ULJAAT PAPERIMIEHET
ovat nyt?
11764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tämä on maan tapa ja jos sinulla olisi edes aavistus siitä kuinka paljon verorahoja käytetään tämän tyyppiseen matkailuun niin sinä pyörtyisit.
palsta avaajalla, ehkä valuu vaahtokin suusta?
Paperimiehet kirjoittelevat tuolla ammattiliitot palstalla, vaan osaako avauksen tekijä sinne, hieman epäilen.
että ihmettelin retorisesti sitä kuinka nämä paperipojat antavat edustajiensa rällätä rahoillaan.
Tämä nyt kuului tällä hetkellä 'maailman menoon', koska asiasta oli juttua lehdissä. Lue hei joskus sinäkin.
Eikä valu vaahtoa mistään, valuuko sinulla kun kiihdyt? Nyt meni pultti vääräänkurkkuun vai? Taidat olla itse niitä, jotka kustantavat sen mursun sinne Pariisiin.
piruako se sinua kiinnostaa, missä paperin pomot ovat? Ihan vitun sama vaikka olisivat Las Vegasissa. Ei voi olla köyhempää, kuin taivastella jonkun Pariisin matkaa! Itse lähden tässä kolmen viikon päästä sukuloimaan ja rälläämään Los Angelesiin, vedä nyt siitäkin herneet nenään ja kyräile itsesi tärviölle.
Mutta onhan kuitenkin iso ero sillä, rällääkö omilla rahoilla vai muilta jollakin perusteella (verot, ay-jäsenyys) kerätyillä varoilla. Yhteisten rahojen käyttöä on syytä valvoa, kun taas henkilökohtaisilla rahoilla voi luonnollisesti tehdä mitä vain, vaikkapa käydä Los Angelesissa kuten olen itsekin muutaman kerran tehnyt. Terveisiä Teemu Selänteelle Anaheimiin, jos satut tapaamaan!
Kelpais varmaan paprumiehien palkat sullekin, vaan kun ei anneta.
sekä hieman luonnevikainen yksilö...jos minua nyt yksilöksi voi sanoa, koska minullahan ei ole minkäänlaista yksilöllisyyttä, vain kateellisia ja pahansuopia ajatuksia, jotka katkeroittavat muutenkin surkeat päiväni alkoholisti-isäni kellarissa, jossa on vain luukku, josta isäni heittää minulle sangollisen vettä tiistaisin ja popcornia lauantaisin. Onneksi, jos onnesta voidaan kohdallani puhua, sain Bill Gatesilta ja Eteläisen Suomen Haimanuorilta tietokoneen, jota isäni ei ota minulta pois niin kauan kuin hakkeroin hänen tililleen säännöllisesti rahaa äitipuoleni pieneltä eläketililtä.
Mitä sinä täällä kesksutelupalstoilla itket? Liity liiton jäseneksi ja lähde mukaan tai hoida liiton (=yhdistys) sisällä ettei liiton rahoilla kukaan matkusta mihinkään.
Mitä sinä täällä itket minun itkemisiäni?
Ei tunnu missään. Käythän sinäkin Virossa huorimassa, etkö sinä käykin? Kuka sen maksaa?
Itse olen matkani maksanut tähän asti - ei ole muuta maksajaa.
Muuten, kommenttisi oli selkeä, asiallinen ja ytimekäs. Pidä homma hanskassa - jatka samaan malliin!