Jos Suomen hallituksella olisi pää

Sen päätä särkisi - rahapula.
Toista yltiöpäistä veronalennusbuumia maan talous ei kestäiskään.
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se särky säteilisi kanssakärsijöiden syövereihin?

Äänestä
  • Aloittaja

    Sasse

    Äänestä

Mutta turhaa vaivata pääkoppaansa moisella probleemalla.
Tämän maan hallituksella ei ole päätä kummassakaan päässä.
Me ollaan tuuliajolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


langto-d kirjoitti:

Sen päätä särkisi - rahapula.
Toista yltiöpäistä veronalennusbuumia maan talous ei kestäiskään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu