Palkat nousee 2006 500 Eur.kuussa

Ei varmaan tarvii kahdesti sanoa siitä on ja
sovittu raamittaessa tulevia budjetteja.
6488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myös verot nousevat kun aina jotain uudistuksia toteutetaan.

Äänestä

Kuka alkaa vetää mummolakkoa?

Äänestä

jäljellä joitain palkansaajiakin? No, tähän asiaan pitänee heti puuttua kompensoimammalla veroasteikkoa hieman kaavaillusta ylöspäin? Jostainhan ne täytyy niistää, vaikka yksityisyritteliäisyys lamaannutettaisiinkin.
Pääasia on,että äänestäjäkuntamme edelleenkin on tyytyväinen toimintaamme ulkomaisesta velanotosta huolimatta. Me sosialidemokraatit olemme aina ajan hermolla talousasioissa, kuten lähes koko kansa tuulipukumummoja myöten tietänee. Korotetaan sitten viinan hintaa ja keppanan keskustan Hyyssälän esityksen mukaan.
Tietenkään palkankorotukset eivät enää tänä vuonna tulisi kohdistumaan meihin arvokasta eduskuntatyötä tekeviin koko kansan valitsemiin edustajiin enää tänä vuonna, jollei inflaatiokorotus toisin vaadi.
Muistakaa aina äänestää SDP:tä, se on tie onneenne ja sen takaa puolueen jäsenkirja pyrkiessänne suojatyöpaikkoihin. Ohittaa moninkertaisesti ansiokkaammat hakijatkin, sillä tarkoitus pyhittää keinot.

Äänestä

Sen vaikutus on palkkatulona pinon päällä eli menee veroihin ja siitä verokertymästä heivataan eläkeläisloisijoille se 5euroa per tyhjänmarmattaja.

Äänestä

Olet oikeassa minulla ainakin nousee palkka 1000-ekua. Verä siitta sit huumoria. Aha minä nauran sinulle paskasta naurua

Äänestä
  • Tuhat euroa onko niin isoja summiakin olemassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvatkaa keille kirjoitti:

Ei varmaan tarvii kahdesti sanoa siitä on ja
sovittu raamittaessa tulevia budjetteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu