miksi

Miksi elät? Elätkö koska pelkäät kuolemaa vai mikä on syysi? Onko se edes hyvä syy?
3769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eletään nyt kun saadaan.. Mitä sitä käy miettimään liikaa.

Äänestä

Minusta elämän tarkoitus ja mielekkyys on elämä itsessään, tumminekin hetkinensä.

Äänestä

Elän, koska en ole vielä kuollut. En pelkää kuolemaan. Olen ollut kaksi kertaa elämässäni lähellä kuolemaa, mutta silloin ei ollut aikani. Ensimmäinen kerta oli infarkti alle 30v., toinen kerta paha astmakohtaus. Kummallakin kerralla vältyin nipin napin. Jälkeenpäin olen ajatellut että olisi ollut parempi kuolla kuin jäädä kitumaan. Seuraavalla kerralla olen viisaampi, annan mennä vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eräs vain kirjoitti:

Miksi elät? Elätkö koska pelkäät kuolemaa vai mikä on syysi? Onko se edes hyvä syy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu