Kuluttajien luottamus sama

Kuluttajien luottamus ei ole vahvistunut,
tai ole vahva vaan on edelleen sama
kuin viime vuonna. Toisin kuin YLE antaa lähetyksissään ymmärtää.

http://www.tilastokeskus.fi/til/kbar/2005/08/kbar_2005_08_2005-08-29_tie_001.html
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kas, kun jos uutisoitaisiin päinvastaista, niin lama tulla lykkisi. Ihmiset käpertyisivät puolustusasemiin ja kaikki hiljenisi.

Ei sellaisia galluppeja tarvitse edes tehdä! Ketä ne hyödyttävät?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JA YLE! kirjoitti:

Kuluttajien luottamus ei ole vahvistunut,
tai ole vahva vaan on edelleen sama
kuin viime vuonna. Toisin kuin YLE antaa lähetyksissään ymmärtää.

http://www.tilastokeskus.fi/til/kbar/2005/08/kbar_2005_08_2005-08-29_tie_001.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu