olen nainen ja alottanut creatinen syönnin sitä kun kehutaan.minusta tuntuu kuin se olisi vaikuttanut rintoihini niinkun ne oisivat paisuneet/kiinteytyneet,tuosta sanotaan et se lihottaa mut en itse ole huomannut kylläkään mut liikun paljon ja ruoka valioni on kunnossa kysynkin et voiko se kertyä tiettyihin kohtiin kuten minulla rintoihin?uskaltaako tuota syödä onko jotakin haitta vaikutuksia?kiitos jo etu käteen!!
voisitteko
kertoa...
4265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi sinä tuollaisia syöt? Rahasi vain tuhlaat hömppään! Syö kuule normaalia terveellistä ruokaa, niin voi paremmin.
Ei kreatiini ole hömppää. Se on melkeinpä ainoa erikoislisäravinne joka oikeasti toimii. Lisäksi se ei ole nykyään kallistakaan.
Ja miksi sitä syödään? Sillä saa esim. lisää maksimivoimaa voimanostoon.
Siitä en osaa sanoa, että voiko se kerääntyä tiettyyn paikkaan. Itsellä ylimääräinen neste kreatiinin käytön aikana tulee oikeastaan tasaisesti joka puolelle, mutta kaveri väittää että sillä pöhöttyy erityisesti naama.
Kreatiinilla ei ole tiettävästi haittavaikutuksia, mutta kuten on sanottu niin aine ei ole ollut käytössä pitkään joten esim. 10-20 vuoden yhtäjaksoisen käytön vaikutusta ei tiedä kukaan.
Käyttötarkoitus: lihasmassan ja voiman lisäys
?????????????
Käyttötarkoitus: lihasmassan ja voiman lisäys
?????????????