Nuvaring

Kannattaisiko renkulaa kokeilla vielä uudelleen? Kokeilin rengasta noin vuosi sitten ja siitä tuli aristavat rinnat ja ehkä jonkin verran ahdistuneisuutta. Voiko olla, että ne olivat vain aloitusoireita ja menisivät sitten ohitse?
3497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulla oli alussa rintojen aristusta, joka meni ohi 4kk käytön jälkeen vasta. enää ei oo tissit kipeinä. oli meinaan niin kipeet että rappusten kävelykin sattu! :/ koitas nyt uudestaan vaan..

Äänestä
  • Käytin varmaan alle kolme viikkoa. Rintojen aristus oli niin ärsyttävää.

    Äänestä

  • Kokeillut kirjoitti:

    Käytin varmaan alle kolme viikkoa. Rintojen aristus oli niin ärsyttävää.

    vaan rintojen aristusta, mutta olo on jotenkin todella ahdistava.
    Omituisia itkukohtauksia esim. jotain hölmöä Huumaa katsellessa (hei apua, minust tää on jo aika paha ;)
    No, täytyy yrittää sinnitellä vielä pari kuukautta, jospa oireet menisivät ohi.
    Tosin täytyy myös seurata tuota ihopuolta. Jos alkaa akne pahenemaan niin siihen loppuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokeillut kirjoitti:

Kannattaisiko renkulaa kokeilla vielä uudelleen? Kokeilin rengasta noin vuosi sitten ja siitä tuli aristavat rinnat ja ehkä jonkin verran ahdistuneisuutta. Voiko olla, että ne olivat vain aloitusoireita ja menisivät sitten ohitse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu