Sain lääkäriltäni Meliane-merkkiset e-pillerit. Kaipaisin muiden kokemuksia ko. pillereistä! Vaikuttaako positiivisesti esimerkiksi ihon laatuun, vai jopa päinvastoin? Mitä muita yleisimpiä sivuvaikutuksia teille on tullut?
Meliane
Tiina
8657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vaihdoin toisesta merkistä Melianeen.
Ei ole ollut MITÄÄN ongelmia. Iho on pysynyt samassa kunnossa kuin ennenkin. Menkat ovat säännölliset ja niukemmat. Ei mitään valittamista.
Takana on 8v Melianeiden kanssa. Minulla ei koskaan ole ollut aknea, teininä toki finnejä silloin tällöin. En ole huomannut pillereiden vaikuttavan ihon laatuun, ei suuntaan eikä toiseen.
En ole ensimmäisen kolmen liuskan jälkeen potenut muita sivuvaikutuksia kuin talvisin vaivaava limakalvojen kuivuus. Onneksi voiteet on keksitty :)
Olen käyttänyt Melianea 8 v eikä mitään ongelmia. Ihossa ei muutoksia, ei myöskään painossa tai mielialassa. Kuukautiset niukkeni ja lyheni. Välivuotoja tai mitään muutakaan ei ole ollut. Yksilöllistä?
Joo minulla taisi mennä pelkäksi itkemiseksi... meni siinä sitten parisuhdekkin... kun minä holmö en tajunnut että pillerit voi aiheuttaa mielialan muutoksia... :)
Toisille sopii toisille ei...
mutta onneksi tiedostin ajoissa(ennen kuin se suhdekin meni)että se johtuisi mahdolisesti pillereistä.vaihdoin merkkiä ja suhdekin voi hyvin.
se on niin yksilöllistä,miten pillerit vaikuttaa,ettei sitä voi kun itse kokeilla,mikä parhaalta tuntuu...
Käytin melianea varmaan pari vuotta. lopulta poikaystävä pakotti lopettaan. Akne lähti iholta, tuli takas lopettaessa. mielialat tasaantu tosi paljon ja seksihalut lopahti. Lopettamisen jälkeen kuukautisia ei tullut puoleen vuoteen, kroppa aika sekasin. aloitin Diane Novan ja sen kanssa iho on parantunut eikä mitään sivuvaikutuksia!
hei!
käytän ite kans meliane merkkisiä
e-pillereitä ja mulla ei missään vaiheessa
oo tullu mitään sivuvaikutuksia.
Sillon kun alotin pillereiden syönnin niin muutama kilo tuli lisaa mutta ne häviää nopeesti pois.pahoin vointia ei oo, mutta joskus ehkä pää kipee..mut ei välttämättä johdu pillereistä.
oon nyt ite syöny melianee 2ja puol vuotta ja ne on ollu ekat pillerit, ei oo tarvinnu vaihtaa.
On ollu mun mielestä tosi hyvät!
kysele lisää jos tulee viel jotain!
Itse söin pari vuotta ensin Harmonet-merkkisiä pillereitä, jotka ovat gynen mukaan kuulemma ihan samaa tavaraa kuin Melianetkin. Alkuun en huomannut mitään muutosta, mutta itkuherkkyyttä esiintyi ja mikään ei oikein innostanut. Nyt olen syönyt puoli vuotta Melianeja ja oireet senkun paheni. Viikko sitten tein lopetuspäätöksen ja nyt katsotaan palaisiko halut ja vähenisikö itkuisuus.