Kuuntelin nettikameraa, niin orjaksen väki keskusteli, että se niiden opas oli jarrutellut niitä siinä koski hommassa ja huutanut siellä kaikkee että jarrua ja seis jne.. aika törkeää. ja oli kuulemma markku ja jaanakin kuumana käyneet sille oppaalleen.( varmana koko orjaksen joukko) Opas oli vaan selitellyt, että pitää jättää rakoa ei saa mennä liian lähelle toista venettä.
nettikamerasta kuultua: (taas)
mä
175586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pliis.. järjetöntä perustaa otsikko jokaiselle lauseelle!
en ole tehnyt tänne kuin 2 keskustelua.. kummatkin koskien nettikameroita.. anteeksi jos häiritsee. en muuten edes lue kaikkia viestejä, joten en voi tietää jos joku on aiemmin ottanut asian esille.. mielestäni ei ollut.
jos haluan keskustelun aloittaa, se on varmasti sallittua. onhan täällä paljon (varmaan kymmeniä) aloitettuja otsikoita mm. nuortin kokemasta "epäreiluudesta".. hah!!
jos tänne 2 vkeskustelua aloitan,niin sen ei pitäisi ketään haitata! (vieläpä eri aiheista, vaikka kyllä nettikameroihin liittyvää..)
ihmeellistä miten jotkut vetää herneitä nenään mitättömistä asioista.
Uskon että liian lähelle meneminen koskessa olisi todellinen turvallisuusriski. Tätä seikkaa, ettei kisassa oikein voinut laskuosuudella ohittaa juuri tuon turvallisuuden takia, ihmettelen: mitä järkeä koko kisassa oli, jos melonta ratkaisi siis kaiken. Turha sinne koskee oli mennä, niin kuin Lando ehdotti: 20km melontaa olisi riittänyt.
Tuo niskakoski on semmoinen pahainen niva. Myllykoskessa ohittamiskielto ja turvavälit on paikallaan. (mutta mitä mieltä on kisata jos ei saa kisata)
niin voi olla, mutta eipä vaan nuortin opas ollut nuorttia jarrutellut.. olivathan hekin monessakin vaiheessa "liian" lähellä. mutta mitä järkeä oli koko koskikisaa tehdä, kun oppaita joutuivat apunaan käyttämään.. olis ollut kivempi, ettei siellä olisi mitään ylimääräisiä sähläämässä.
niin voi olla, mutta eipä vaan nuortin opas ollut nuorttia jarrutellut.. olivathan hekin monessakin vaiheessa "liian" lähellä. mutta mitä järkeä oli koko koskikisaa tehdä, kun oppaita joutuivat apunaan käyttämään.. olis ollut kivempi, ettei siellä olisi mitään ylimääräisiä sähläämässä.
Nehän johti kisaa, eihän niiden edellä ollut ketään. Miksi niiden olis pitänyt jarrutella? Jotta Orjas saisi kiinni? vai?
Menihän orjas edelle.. jossain vaiheessa, mutta sitä en kyllä tiedä, oliko opasta enää mukana..
(kummassakaan)
en saa kuvaa tuvasta enkä makkarista!
makkarin kameralla kävi köpelösti. se putosi kesken kun olin sitä katselemassa. siellä se taitaa olla pimeänä lattialla edelleenkin...
tuvan kamera on ollut pimeänä jo 17:sta lähtien.. ääni kyllä kuului vielä tunti sitten, mutta nyt kamera ei edes aukea.
Jotenkaan minua ei yhtään ihmetytä...käyköhän ylläpito täälläkin vakoilemassa keskustelujamme? Koska katkaisevat sähköt tuvastani, tolpassa roikkuu jo epämääräisen näköinen ukkeli sivuleikkurit kourassaan.
tai sitten sulle iski jo ne vierotusoireet, sillä 19.6.2002 selviää se suuri häpeä ja sä et enää voi kirjoitella tulevaisuudesta tässä skabassa.
Kovasti tuo Anssi Kelan näköinen heebo yrittää kameroita korjailla.
sopivastippa korjasi sen,kuorsaa.. muuta ei kuulu ku joku onneton siellä kuorsaa
Lähetin Oskareille viestin klo 2118 jossa ilmoitin kameroiden toimimattomuudesta ja että esim. kuistilla ovi on kokoajan kuvan edessä.
Juuri kävin lukemassa postini ja huomasin klo 2149 lähetetyn viestin heiltä jossa kertovat että asiaa hoidetaan parhaillaan. Kiittivät ilmoituksesta.
Tämä on hyvää ja nopeaa asiakaslähtöistä palvelua jos mikä.
Kiitos Jani ja Tero.
musta se koko opas oli ihan turha siellä. Mua jotenkin ärsytti, kun se opas oli siellä ylimääräisenä. Parempihan se ois ollu ettei ois koski-kisaa järjestetty jos ei ne pärjää ilman ulkopuolista apua, tai sit ois laitettu seikkailijat itekseen vaan koskeen.